rozdzielacz tece

Akcesoria do instalacji ogrzewania podłogowego

Choć mogłoby się wydawać, że ogrzewanie podłogowe to wynalazek współczesnego świata, tego typu technikę grzewczą znali i stosowali już starożytni Rzymianie. Dziś cieszy się dużą popularnością zarówno w domach jednorodzinnych, jak również mieszkaniach. Rodzi się jednak pytanie, czy ogrzewanie podłogowe można położyć samodzielnie i czy każdy sobie z tym zadaniem poradzi?

Rozdzielacze Tece są bezawaryjne

rozdzielacz tece	Jakie potrzebujemy elementy, by instalacja działa sprawnie? Ogrzewanie podłogowe jest bardzo komfortowe, zwłaszcza jeśli zamontowane jest w łazience, przedpokoju oraz salonie. Doceniają je zwłaszcza osoby starsze i rodzice małych dzieci. Instalację można położyć samodzielnie, niemniej potrzeba w tym zakresie choć elementarnej wiedzy. Ważne jest również, by odpowiednio przygotować podłoże. Powinno być stabilne oraz dobrze wypoziomowane. Trzeba pamiętać, że system ogrzewania podłogowego jest zabudowany i ukryty pod kaflami lub panelami, a zatem usuniecie jakichkolwiek usterek wynikających z nieprawidłowego montażu może być zadaniem bardzo problematycznym. Nie obejdzie się bez zniszczenia podłogi. Każdy z elementów systemu musi więc spełniać odpowiednie normy i parametry, a zatem ich wybór powinien być poprzedzony właściwym rozeznaniem.

rozdzielacz tece	Lepiej też od razu kupić wszystkie niezbędne akcesoria ogrzewania podłogowego od sprawdzonego producenta. Niezbędny do jego ułożenia jest rozdzielacz przystosowany do cyfrowego systemu sterowania. W tym miejscu na uwagę zasługują rozdzielacze TECE, które wyróżniają się niezawodnością i bezawaryjnością. Najnowsze modele mogą obsługiwać od 3 do 10 obwodów i pozwalają na montaż instalacji grzejnikowej w klasycznym systemie rozdzielaczowym lub w sposób mieszany. Tego rodzaju rozdzielacz składa się z belki rozdzielacza o dużej objętości komory, co pozytywnie wpływa na poprawę własności przepływowych. Został też tak zaprojektowany, by jego montaż był łatwy, szybki i prawidłowy. Marka TECE ma w swojej ofercie również rozdzielacz zintegrowany z termostatycznym zaworem trójdrogowym i pompą firmy TECE. Jest to kompaktowe urządzenie, które pomaga zasilać ogrzewanie podłogowe. Może też współpracować z kotłami kondensacyjnymi. Ogrzewanie podłogowe ma wiele zalet. Jest przede wszystkim bardzo komfortowe, wydajne i pozwala na generowanie oszczędności.

Daje maksymalny komfort użytkowania, a prawidłowo zainstalowane służy przez lata. Ważne jednak, by decydować się na instalację oraz niezbędne akcesoria wyłącznie od sprawdzonych producentów. Mamy wówczas pewność, że instalacja będzie działać niezawodnie, ogrzewając nasze wnętrza.