ocieplanie poddasza pianką białystok

Budowa dachu i ocieplanie poddasza pianką

Dach jest elementem konstrukcyjnym całego budynku. To właśnie ono zamyka całą budowę oraz cały dom. Dach może mieć różne oblicza, jednak najczęściej spotykamy stropodachy lub dachy spadowe. Aby odpowiednio spełniały swoją rolę muszą być odpowiednio zbudowane i składać się z odpowiednich warstw.

Ocieplanie poddasza pianką – coraz bardziej popularne

ocieplanie poddasza pianką białystokDlatego, podczas budowy swojego domu, jeśli nie znamy się na budowie dachu, to lepiej skorzystać z usługi profesjonalistów. W Białymstoku bez problemu znajdziemy odpowiednią firmę, która wykona cały dach, wraz z wszystkimi wymaganymi warstwami. To, w jakiej technologii zostaje wykonany dach, zależy przede wszystkim od jego rodzaju. W domach energooszczędnych, które staja się coraz bardziej popularne, najczęściej spotkać można dachy dwuspadowe, bez żadnych wnęk czy załamań. Wiadomo, każde takie załamanie skutkuje mostkiem termicznym, przez które będzie uciekło wytworzone ciepło. Takie dachy rozpoczyna się od wykonania konstrukcji – drewnianej. Wykonuje się słupy, krokwie, łatwy i murłaty. Wiadomo, te elementy mogą się różnić od siebie, zależnie od tego, z jakim rodzajem dachu mamy do czynienia. Po wykonaniu konstrukcji, przychodzi pora na wykonanie izolacji przeciwwodnej. Taka izolacja często to hydroizolacja, czyli dobre zabezpieczenie przeciwwodne. Na nim układa się bezpośrednio pokrycie dachowe. Bardzo ważna jest izolacja termiczna, ją układa się bezpośrednio na izolację przeciwwodną. Najczęściej wykonuje się ja z wełny mineralnej lub ostatnio również wykonuje się ocieplanie poddasza pianką białystok. Takie izolacje natryskowe mają wiele więcej zalet niż tradycyjna wełna mineralna. Ocieplanie pianką wykonuje się metodą natryskową, co trwa o wiele krócej, dlatego wiele osób obecnie decyduje się na ocieplenie poddasza pianką. W Białymstoku znajdziemy wiele firm, które oferują izolację PU. Po wykonaniu izolacji termicznej, nakłada się folię paroochronną, która chroni izolację przed wilgocią dostająca się z pomieszczenia na poddaszu. Po wykonaniu tych wszystkich warstw, przychodzi pora na wykończenie. Najczęściej montuje się płyty kartonowo – gipsowe. Po wykończeniu i wyrównaniu ich zaprawą gipsową, można przejść do malowania, czy pokrywania w inny sposób sufitu.

Budowa dachu jest bardzo ważna i powinna być wykonana według projektu. Wpływa to na bezpieczeństwo, jak i na energooszczędność dachu jak i całego budynku. Dobrze wykonana izolacja pozwoli na zaoszczędzeniu na ogrzewaniu, co wiadomo, ze przełoży się na niższe rachunki za dostarczaną energię cieplną lub będą niższe koszty wytworzenia tej energii przez nas samych w domu.