imitacja cegły

Ceglana elewacja niskim kosztem

Wielu z nas zastanawia się jak wykończyć elewację swojego domu tak, aby przyciągała wzrok niemal każdego, a jednocześnie wpisywała się w styl całego wnętrza. Wśród dyskusji najczęściej zadawanym pytaniem jest czy zdecydować się na prawdziwy kamień elewacyjny, czy jednak wybrać tańsze rozwiązanie w postaci płytek kamieniopodobnych?

Imitacje cegieł w różnych kolorach

imitacja cegłyKażde z nich ma swoje wady i zalety, jednak to właśnie płytki zyskały większe uznanie głównie dzięki swojej cenie, ale również dzięki prostemu montażowi, który można wykonać samodzielnie. Kamienne elewacje eksponują nawet prosty kształt domu dodając mu nowoczesnego wyglądu. Świetnie wpisują się w otoczenie, gdzie znajdują się duże i zadbane ogrody wymagające odpowiednich detali, by się dobrze prezentowały. Jednak z myślą o kosztach wykonania elewacji z prawdziwego kamienia oraz przymusu częstej konserwacji producenci zaproponowali rozwiązanie w postaci płytek kamieniopodonych. Stanowią one imitacje cegieł w różnych kolorach, są jednak zdecydowanie bardziej trwałe. Ich właściwości sprawiają, że montaż jest bardzo prosty i swobodnie można dopasować materiał do każdego kształtu ściany bez obawy o powstające uszkodzenia. Estetyczny wygląd stanowi tylko świetny dodatek i pozwala dobrać kształt oraz kolor kamienia do swoich predyspozycji. Płytki oczywiście są odporne zarówno na niskie, jak i wysokie temperatury.

imitacja cegłyNie trzeba odnawiać ich wyglądu co kilka miesięcy, ponieważ nic nie jest w stanie wpłynąć na ich estetyczny wygląd. Warto wspomnieć, że elewacja wykończona tego typu płytkami posiada dodatkową izolację cieplną, dzięki czemu zimne powietrze samoistnie nie przedostanie się do wnętrza. Kamień elewacyjny może również posłużyć jako dekoracja w środku domu, na przykład jako wykończenie kominka, czy nadanie surowości kuchni. Zawsze istnieje możliwość przemalowania płytek pozostawiając jednak jego strukturę nietkniętą. Warto dowiedzieć się jakie farby dedykowane są do płytek imitujących cegły, by ich nie zniszczyć, bądź nie wpłynąć na trwały wygląd. Źle dobrana farba może bardzo szybko odpaść, przez co nasza praca będzie musiała zostać powtórzona. Ceglane elewacje cieszą się dużym zainteresowaniem, jednak to właśnie płytki imitujące cegły są wybierane coraz częściej.

Wyglądają niemal identycznie co sprawia, że niższa cena jest czynnikiem determinującym podjęcie decyzji o wyborze materiału na elewacje. Staranny montaż płytek sprawi, że przez wiele lat zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne ściany domu będą wyeksponowane oraz będą stanowiły spójną całość.