żaluzje dzień noc

Czy rolety dzień – noc są uniwersalne?

Wielu osobom zależy na zachowaniu maksymalnego poczucia prywatności, podczas przebywania we własnym domu. Aby to osiągnąć, bardzo często stosowane są rozwiązania, takie jak rolety czy też zasłony. Bardzo ważne jest było rozwiązania te były maksymalnie uniwersalne, to znaczy by korzyści z ich stosowania można było odczuć zarówno w dzień, jak i w nocy.

Uniwersalne i polecane rolety dzień – noc

żaluzje dzień nocW dzień większość osób oczekuje ochrony przed zbyt silnym nasłonecznieniem, natomiast w nocy – ochrony przed wzrokiem przez uczniów, szczególnie gdy okna domu są położone na niższym piętrze. Zapewniają to oczywiście uniwersalne rolety dzień i noc – łódź jest miastem gdzie można je kupić bez większych problemów. Rolety takie wyróżniają się przede wszystkim bardzo ciekawą budową – składają się one bowiem z naprzemiennie ułożonych pasów, z których jedna część jest transparentna, druga natomiast ma właściwości zatrzymujące promienie słoneczne. Odpowiednio regulując rozstawienie poszczególnych pasów, czyli lameli w rolecie dzień – noc, można sprawić, że będzie ona w pełni uniwersalna zarówno w ciągu dnia, jak też i po zapadnięciu zmroku. Oczywiście, nic nie stoi również na przeszkodzie, aby takie rolety, podobnie jak inne ich rodzaje, całkowicie zwinąć.

 

żaluzjeZe względu na właściwości rolet dzień – noc, w oknach, gdzie są one zamontowane, nie ma konieczności stosowania firanek. Są one więc świetnym rozwiązaniem w tych przypadkach, gdy nie można z ich korzystać ze względu na przykład na alergię domowników. Rolety dzień noc można zakupić w wielu różnych wersjach, różniących się przede wszystkim sposobem montażu. Co ważne, można je bez trudu kupić również w wersji, która cechuje się montażem bezinwazyjnym, jak też i w postaci kasetkowej, dla zwolenników trwalszych rozwiązań. Dodatkowo, materiał z którego wykonane są takie rolety, zazwyczaj nie sprawia żadnych problemów podczas ich czyszczenia. W przypadku wyboru wersji bezinwazyjnej, również samodzielny demontaż takiej rolety nikomu nie powinien sprawić żadnego problemu.

Nic więc dziwnego, że w ostatnim czasie zainteresowanie takimi właśnie roletami dynamicznie rośnie, na co wpływ ma również ich coraz szersza dostępność, oraz bardzo atrakcyjne ceny. Przesłanianie okien w domu jest bardzo ważne zarówno w dzień, jak i w nocy. Jest to ważne, mając na uwadze ochronę przed zbyt silnym nagrzewaniem się mieszkania, ale nie tylko. Może to wpływać również na poczucie prywatności we własnym domu. Najbardziej opłacalne jest korzystanie z rozwiązań, które okażą się funkcjonalne niezależnie od pory doby.

Więcej informacji znajdziesz na stronie veodesign.pl!