części do koparek cat

Czy warto inwestować w używane części do koparek?

Koparki, tak jak i wiele innych urządzeń budowlanych składają się ze sporej ilości podzespołów, a te łączą się dziesiątkami różnych części. Bardzo często zdarza się, że maszyny ulegają awarii – to normalne, gdyż wymagana jest od nich ciężka praca z dużym obciążeniem. Aby maksymalnie zniwelować koszta napraw i wymiany podzespołów, producenci tworzą naprawdę solidne części, które latami potrafią wykonywać najróżniejsze prace budowlane.

Części z gwarancją

części do koparek catDla wielu właścicieli maszyn koszty eksploatacji są wciąż zbyt wysokie. Cena koparek potrafi osiągać kilkadziesiąt tysięcy złotych. Koszt zakupu i wymiany najczęściej niszczonych elementów maszyny również nie należy do najniższych, bo zwykle wynosi powyżej tysiąca złotych za jedną część. To spory i częsty wydatek – może zatem lepiej zdecydować się na nieco tańsze zamienniki lub części używane? Na rynku jest wielu producentów, którzy oferują części zamienne do koparek. Często cena ich produktów jest zaskakująco niska i zachęca operatorów maszyn do zakupu. Można jednak w ten sposób wpaść w pułapkę – wiele tańszych części jest zwyczajnie gorszej jakości, ze słabszą wytrzymałością. Ostatecznie zaoszczędzone kilkaset lub kilka tysięcy złotych zostanie przeznaczone na częsty serwis, wymianę i przeglądy w warsztacie.

części do koparek catSytuacja wygląda jeszcze gorzej w przypadku części używanych, gdyż zwykle właściciel nie ma całkowitej pewności, jak sprawny jest produkt. Może zdarzyć się również, że w wyniku użytkowania część zostanie nieodwracalnie uszkodzona – wówczas właściciel pojazdu mimo wszystko będzie zmuszony do zakupu lepszych lub nawet oryginalnych komponentów. Są jednak producenci, których wyroby są godne zaufania – to wytrzymałe, solidne i renomowane przez wielu mechaników produkty od firmy Cat. Dopasowane części do koparek Cat z nawet kilkuletnim okresem gwarancji mogą zostać bezproblemowo zamówione w większości warsztatów. W przypadku tylko niewiele tańszych, używanych części do koparek, właściciel nie może liczyć na gwarancję, a dodatkowo komponenty były już eksploatowane, przez co okres ich wymiany będzie bardzo szybki. W większości przypadków używane części do koparek nie zdają egzaminów – choć zdarzają się wyjątki, jeżeli wymieniany komponent nie jest narażony na częste użytkowanie.

W przypadku głównych podzespołów koparki, takich jak łyżka, ramię, wysięgnik czy siłowniki, zdecydowanie zalecane jest skorzystanie z ofert renomowanych producentów. O ile cena ich produktów może być wyższa, tak w efekcie koszta użytkowania (serwisu i wymiany) mogą okazać się znacznie niższe.