Stolarz

Czy warto wybrać meble na wymiar?

Kupując nowe, puste mieszkanie, od razu oczyma wyobraźni widzimy aranżacje jego wnętrz – wiemy, gdzie postawimy stół, gdzie zaś znajdzie się stolik kawowy czy zestaw wypoczynkowy.

Meble na wymiar od stolarza

StolarzUmeblowanie mieszkania wiąże się z wieloma wizytami w sklepach meblowych – szukamy mebli, które całkowicie spełnią nasze oczekiwania, zarówno pod względem koloru, jak i długości i wysokości poszczególnych elementów, pod względem zdobień, faktury materiału i wykończenia. Wybór jest naprawdę ciężki – w jednym stole podobają nam się zgrabne nogi, ale jesteśmy przeciwni okrągłemu blatowi. Blat drugiego stołu prezentuje się bardzo dobrze, zaś nogi są toporne – najchętniej wzięlibyśmy blat z jednego, a nogi z drugiego stołu! Zdobycie mebli zgodnych z naszymi wymaganiami nie musi być trudne – pomocny okazuje się stolarz działający w Warszawie. Przygotowuje on meble na zamówienie klienta. Wystarczy, że szczegółowo opiszemy, jak powinien wyglądać nasz stół – stolarz przyrządzi projekt, w którym określone zostaną wymiary mebla. To bardzo ważne, gdyż musimy dobrać stół do wielkości pomieszczenia. Małe wnętrze mogłoby zostać przytłoczone przez potężny, długi stół, który w dużym pomieszczeniu będzie prezentował się elegancko i okazale. Oprócz wymiarów mebla, określmy też rodzaj drewna – w jadalni czy kuchni dobrze sprawdzają się stoły i krzesła wykonane z buku, jesionu czy dębu.

StolarzStolarz wybierze drewno, oceniając, czy nie posiada ono żadnych wad – w niektórych przypadkach sęki są pożądane (na przykład wówczas, gdy chcemy utrzymać wnętrze w stylu rustykalnym), w innych ich obecność będzie szpecić. Stolarz z pewnością do produkcji mebla wybierze odpowiednie techniki montażowe, które zapewnią powstałemu wyrobowi dużą wytrzymałość oraz trwałość. Również do stolarza należy wykończenie mebla – możemy zdecydować się na meble matowe, pokryte jedynie olejem do impregnacji, ale też meble połyskliwe, na których znalazła się warstwa lakieru. Uzyskany efekt na pewno będzie zgodny z naszymi oczekiwaniami – stolarz zawsze trzyma się przygotowanego projektu, dlatego nie ma możliwości, że coś pójdzie nie tak. Decydując się na meble na wymiar od stolarza, będziemy cieszyć się trwałymi wyrobami przez lata. Meble na zamówienie to dobry wybór nie tylko do kuchni czy jadalni, ale także do salonu, sypialni lub nawet łazienki.

Wielu stolarzy proponuje też wykonywanie mebli ogrodowych. Jeżeli więc zależy nam na oryginalnych wyrobach, których nie spotkamy w sklepie – warto zdecydować się właśnie na meble na wymiar.