baseny ogrodowe poliestrowe

Czym kierować się przy wyborze basenów ogrodowych poliestrowych?

Ostatnimi czasy wiele osób sprzedaje mieszkania na rzecz przeprowadzki do domu jednorodzinnego. Z pewnością istnieje wiele zalet takiego rozwiązania jak duża swoboda i więcej prywatności no i oczywiście własny ogród, który daje nam tyle możliwości.

Baseny ogrodowe poliestrowe są wytrzymałe

baseny ogrodowe poliestroweGdy uda nam się zostać już szczęśliwymi posiadaczami ziemi i domku jednorodzinnego, z pewnością pod uwagę bierzemy budowę basenu. Zanim jednak się na taką inwestycję zdecydujemy warto abyśmy wzięli pod uwagę kilka istotnych czynników. Po pierwsze dobierając wielkość basenu powinniśmy wziąć pod uwagę wielkość działki. Na pewno nie będzie dobrze wyglądał basen ogrodowy zajmujący trzy czwarte działki. Po drugie należy pamiętać, że musi on znajdować się w odpowiedniej odległości od domu, a także miejsca do przyłączenia wody. Jeżeli chodzi o głębokość to kwestia indywidualna, a także głębokości wód gruntowych. W przypadku gdy mamy dziecko, decydując się na głęboki basen, powinniśmy pamiętać o jakimś zabezpieczeniu, by dziecko do niego nie wpadło. Ważne jest również to na jaki basen się zdecydujemy. Czołowy producent obecnie poleca baseny ogrodowe poliestrowe gdyż cechują się one największą wytrzymałością. Ponad to są znacznie tańsze niż baseny betonowe, montaż ogranicza się do wkopania niecki do ziemi w związku z tym przy najprostszym rozwiązaniu zajmuje około czterech dni. Warto również wziąć pod uwagę baseny kąpielowe przenośne na przykład rozporowe.

Co prawda nie mogą one być rozstawione cały rok, ale nie wymagają także żadnych prac związanych z kopaniem w ogrodzie wskutek którego często dochodzi do częściowej dewastacji ogródka.