Czym są baterie fotowoltaiczne?

Systemy fotowoltaiczne są coraz częściej stosowane w krajach Unii Europejskiej. Warto zapoznać się z nim w sytuacji, kiedy budujemy dom i pragniemy zaoszczędzić na prądzie. Jest to jeden ze skutecznych metod. Panele, które zbudowane są z ogniw fotowoltaicznych, mogą znajdować się na dachu budynku lub na gruncie.

Bateria fotowoltaiczna w domu

bateria fotowoltaicznaSystem ten opiera się przede wszystkim na odnawialnej energii to znaczy, że zamienia energię słoneczną w energię elektryczną. Dodatkowo cała instalacja składa się z kabli, liczników energii zarówno jeśli chodzi o jej produkcję jak i zużycie, falownika oraz akumulatora, którego występowanie zależne jest od tego, czy instalacja jest podłączona do sieci elektroenergetycznej czy stanowi niezależną instalację. Zatem bateria fotowoltaiczna znajde zastosowanie w domach jednorodzinnych czy też letniskowych oraz budynkach publicznych. Są one idealnym rozwiązaniem dla osób chroniących środowisko naturalne, gdyż nie wpływają negatywnie na nie. Dodatkowym atutem jest fakt, iż oszczędzamy na prądzie i nie dotyczy nas sytuacja, kiedy cena za prąd została podwyższona. Warto wspomnieć także o tym, że baterie sprawdzą się w każdej pogodzie, niezależnie od tego czy wystąpi grad, burza oraz wyjątkowo niska temperatura.

bateria fotowoltaicznaW Bydgoszczy znajduje się kilku producentów baterii fotowoltaicznych, więc jak znaleźć odpowiedniego? Osobiście zaczęłabym od przeczytania informacji zawartych na stronach internetowych począwszy od tego jak powstają baterie fotowoltaiczne w danej firmie, po rozeznanie się w cenach. Warto również wiedzieć, że istnieje także możliwość bezpośredniego kontaktu poprzez wybranie się na targi w celu zapoznania się z różnymi ofertami. Koszt baterii fotowoltaicznych zależne jest przede wszystkim od jej rodzaju oraz jakości. Mniej więcej taki koszt szanuje się między szesnaście a pięćdziesiąt tysięcy złotych. Na cenę wpływają także inne czynniki takie jak: gdzie miałaby zostać zainstalowana instalacja, rodzaj ogniw, typ instalacji czy też okres gwarancji. Możliwość dofinansowania w firmie, w której planujemy zamówić taki system, powoduje zmniejszenie kosztu baterii.

Istnieje także inna opcja, a mianowicie wzięcie pożyczki z możliwością umorzenia jej części w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu. Baterie fotowoltaiczne są ekologiczną instalacją dla środowiska, a co więcej bezpiecznym systemem. Koszt może być odpowiednio niższy, jeśli tylko będziemy ubiegali się o dofinansowanie na zakup oraz montaż instalacji baterii fotowoltaicznych.