Wkład kominowy żaroodporny

Czym są kominki narożne z płaszczem wodnym?

Montowane piece wolnostojące w Poznaniu na pewno nie są kominkami, tym bardzie z płaszczem wodnym. Kominki z płaszczem wodnym są swego rodzaju piecami centralnego ogrzewania. Kominki z płaszczem wodnym są zbudowane tak jak tradycyjne kominki. Czyli posiadają obudowy kominkowe, oraz wkłady.

Kominki narożne i ogrzewanie całego domu

kominki narożneNajpopularniejsze są firmy Austroflamm. Do tego takie kominki narożne posiadają zbiornik czynnika, który najczęściej jest wodą otaczający komorę spalania. To właśnie dzięki temu czynnikowi możliwe jest ogrzewanie wszytych pomieszczeń. Nagrzana woda, poprzez instalację dociera do odbiorników, które oczywiście są grzejnikami w pomieszczeniach. Następnie, gdy ona się ochładza, wraca z powrotem do komory, by się nagrzać i zacząć cykl od nowa. Cały cykl pracy przypomina ogrzewanie centralnego ogrzewania, tylko w tym przypadku kocioł zastępuje kominek. Jeśli inwestujemy w kominek z płaszczem wodnym to zyskujemy element wystroju naszego salonu, razem z ogrzewaniem całego domu. Kominek może służyć do dogrzewania, ale jeśli zajdzie taka potrzeba, może ogrzewać i cały dom. Woda w takim kominku jest ogrzewana najczęściej poprzez spaliny. Jednak kominki narożne z płaszczem wodnym nie tylko będą nam ogrzewać pomieszczenia, również można je wykorzystywać do ogrzewania wody użytkowej. Dzięki takim kominkom będziemy mieli ciepło w domu jak i ciepłą wodę. Podobne zastosowanie mają kominki powietrzne.

Tylko zamiast czynnika, nagrzewają one powietrze, które za pomocą, rur, podobnych to tych wentylacyjnych, dostaje się do pomieszczeń. Taki system nazywany jest systemem Dystrybucji Gorącego Powietrza (DGP). Również taki kominek musi być zbudowany z obudowy, jak i z wkładu kominkowego. Jednak nie posiada już zbiornika z cieczą, tylko system kanałów, które wypełnione są powietrzem nagrzewanym przez spaliny.