posadzki żywiczne

Czym są posadzki żywiczne i przemysłowe?

Nowoczesne konstrukcje budynków opierają się przede wszystkim na stabilnych elementach, które są trwałe i funkcjonalne. Jednym z takich elementów mogą być posadzki, które odpowiadają za stabilizacje danej konstrukcji. Są to ważne komponenty znajdujące się na różnych poziomach budynku, jednak najważniejsza posadzka znajduje się tuż przy fundamencie.

Posadzki żywiczne – różne rodzaje i skład chemiczny

posadzki żywiczneSkupiając się na halach produkcyjnych mamy do dyspozycji różnego rodzaju posadzki przemysłowe. W wielu warszawskich sklepach budowlanych można zwrócić uwagę na różnorodność w wyborze produktów. Posadzki podobnie jak nawierzchnie drogowe betonowe są narażone na bardzo wiele różnych obciążeń związanych z naciskiem oraz przemieszczaniem się po nich danych elementów, dlatego też muszą być zbudowane z trwałych materiałów budowlanych, które różnią się między sobą poszczególnymi właściwościami. Do dyspozycji mamy między innymi posadzki żywiczne z Warszawy, która jak sama nazwa wskazuje pochodzą z żywic o różnym składzie chemicznym i w różnych kolorach. Posadzki samopoziomujące idealnie nadają się do podłóg, które będą narażone na zróżnicowanie termiczne na przykład do ogrzewania podłogowego.

posadzki żywiczne Ponadto, wyróżniamy także i inne rodzaje, jak spoinowe, mozaikowe i inne. Generalnie posadzki przemysłowe mają wiele poważnych funkcji. Wiadomo, że w warsztatach, na halach produkcyjnych lub też w magazynach znajdują się różne ciężkie maszyny. Posadzki betonowe są właśnie odpowiednio dobrane do takich nacisków. Zwykła posadzka betonowa pod wpływem kilkutonowej maszyny w bardzo krótkim okresie czasu byłaby całkowicie zniszczona. Takie przypadki występowały bardzo często, dlatego też budowano lepsze wzmocnienia. Posadzki przemysłowe bywają elastyczne co jest ich bardzo ważną właściwością. Wszystko dlatego, że wiele maszyn wysyła różnorodne drgania o określonej częstotliwości. Posadzka taka oddziałuje korzystnie na stabilność tejże maszyny. Gdyby tego nie było, to urządzenie przesuwałoby się po całej hali i uniemożliwiało normalną pracę. W obrębie magazynu lub hali przemysłowej znajdują się różne pojazdy typu wózki widłowe, które również powinny posiadać odpowiednią nawierzchnię.

Posadzki przemysłowe są właśnie odpowiednio do tego przygotowane. Najlepsza jest taka, która charakteryzuje się dużym tarciem aby skrócić odległość hamowania. Jakimi właściwościami charakteryzują się jeszcze posadzki? Niewątpliwie są odporne nie tylko na działania mechaniczne, ale i również odporne na oddziaływanie różnych związków chemicznych, jakie mogą występować w danym miejscu.