Dlaczego warto wybrać kocioł kondensacyjny na gaz?

Projektując instalację cieplną w gospodarstwie domowym podczas budowy lub zmieniając ją na inną należy wziąć pod uwagę wiele znaczących parametrów. Większość osób podejmujących decyzję zakupową dotyczącą systemu ogrzewania zwraca szczególną uwagę na energooszczędność i ewentualny zwrot kosztów po kilku latach inwestycji.

Energooszczędny kocioł gazowy

kocioł kondensacyjnySpośród możliwości do ogrzewania budynków można wyróżnić kotły tradycyjne i kondensacyjne. Na czym polega różnica? Dlaczego warto wybrać kondensacyjny? Kotły kondensacyjne są energooszczędnymi piecami dwufunkcyjnymi. O ich fenomenie mogło usłyszeć wiele osób szukających więcej informacji na temat ogrzewania. W przeciwieństwie do tradycyjnych piece kondensacyjne przede wszystkim wykorzystują spaliny w postaci wytwarzania dodatkowej ilości ciepła w ilości około 11%. Porównując piec kondensacyjny z tradycyjnym można zauważyć znaczącą różnice, która polega na wykorzystaniu spalin. W przypadku tego pierwszego nie są bezpowrotnie wydobywane z komina, ale zamieniane w dodatkową ilość energii w postaci ciepła. W wyniku czego piec dwufunkcyjny posiada wyższą sprawność i pozwala w rezultacie na niższe koszty utrzymania. Ilość ciepła użytkowego w ogrzewaniu tradycyjnym wynosi 93%, a w przypadku drugiego 107%.

kocioł kondensacyjnyKocioł poza energooszczędnością jest także przyjazny dla środowiska. Powodem tego jest przetwarzanie spalin tradycyjnie wychodzących przez komin na dodatkową energię. Piece te, należą do droższych w porównaniu z tradycyjnymi. Zużycie paliwa w przypadku kotłów dwufunkcyjnych jest o 30% niższe w porównaniu z tradycyjnymi. Osoby martwiące się o nieprawidłowości podczas instalacji czy podczas spalania i przemiany mogą odetchnąć z ulgą, ponieważ dzięki zamkniętej komorze w ich budowie daje gwarancję bezpieczeństwa i braku możliwości przedostania się szkodliwych spalin do pomieszczeń użytkowych. Jeśli chodzi o rynek kotłów polikondensacyjnych Buderus ma ich wiele w swojej ofercie . Chcąc wybrać markę Buderus – kocioł kondensacyjny na gaz ich firmy jest nie tylko energooszczędny i przyjazny dla środowiska, ale także jest łatwy w montażu dla specjalistów.

Wykazuje się kompaktowymi wymiarami, łatwą obsługą, konserwacją i eksploatacją oraz wysoką jakością elementów wewnętrznych zapewniających prawidłowe funkcjonowanie. Zastanawiając się nad zaletami pieców kondensacyjnych na gaz lub kotłów tradycyjnych warto wziąć pod uwagę wszystkie wady i zalety. W ogrzewaniu polikondensacyjnym zauważalną zaletą jest ich energooszczędność i to, że są przyjazne dla środowiska, co jest w obecnych czasach bardzo ważne.