HDD seagate

Dyski HDD Seagate do telewizji przemysłowej

Monitoring przemysłowy to nie tylko kamery, ale także szereg innych urządzeń oraz podzespołów, od których zależą możliwości systemu. Warto poświęcić trochę uwagi dyskom twardym, które pozwalają na zapisywanie obrazu wideo. Dużą popularnością cieszą się dyski HDD Seagate. Producent przygotował różne modele – są to dyski, które idealnie sprawdzają się w magnetowidach cyfrowych oraz w rejestratorach sieciowych, jak i dyski, które mogą być wykorzystywane w systemach scentralizowanych oraz w analitycy NVR.

Zalety dysków Seagate

HDD seagateW zależności od wyboru, dyski HDD Seagate będą charakteryzowały się innymi parametrami technicznymi. Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na pojemność – zazwyczaj mierzy się ją w terabajtach, dlatego producenci oferują dyski od 1 TB do nawet 12 TB. Te najmniejsze sprawdzą się w przypadku monitorowania terenu małego przedsiębiorstwa czy prywatnej posesji, w innych przypadkach musimy zdecydowanie postawić na te o większej pojemności. Druga ważna kwestia to przewidywane obciążenie znamionowe. I ono może być różne, najmniejsze to około 180 TB na rok, zaś w dobrym, profesjonalnym systemie powinien znaleźć się dysk HDD o obciążeniu znamionowym 550 TB na rok. Osoby zastanawiające się nad zakupem dysku powinny także uwzględnić to, ile kamer może on obsługiwać. Zazwyczaj pojawia się ograniczenie do 64 kamer.

HDD seagateWiększość dysków spełni więc pod tym względem nasze wymagania. Podobnie jeśli chodzi o wytrzymałość. Jeżeli obawiamy się, że po roku eksploatacji będziemy musieli wymienić dysk na inny – możemy o tym zapomnieć i spożytkować pieniądze na coś innego. Takie dyski są właściwie bezawaryjne, naprawdę rzadko się psują. Ich zakup jest często jednorazową inwestycją, ponieważ mogą dobrze spełniać swoje zadanie przez naprawdę długi czas.Jednakże oprócz parametrów technicznych, dla wielu klientów liczy się także cena. Nie chcą oni przepłacać, chociaż zależy im na najwyższej jakości. Na szczęście w wielu sklepach internetowych oferowane są często atrakcyjne promocje na dyski HDD Seagate. Czasami możemy dostać wybrany dysk nawet za raptem 60% podstawowej ceny. Jest to więc naprawdę duża oszczędność. Również w sklepach stacjonarnych czasami zdarzy się dobry rabat, po prostu musimy obserwować oferty, aby trafić na dobry moment.

Słowem podsumowania, dyski HDD Seagate to bardzo dobry wybór do systemów monitoringu przemysłowego. Ich duże pojemności pozwalają na nagranie setek godzin wideo o wysokiej jakości. Ponadto solidność takiego urządzenia zapewnia jego naprawdę długą żywotność.