Ekologiczne pojemniki na wodę deszczową

Podlewanie ogrodu, mycie auta, pojenie zwierząt domowych – jest wiele czynności, które wymagają zużycia wody. Odkręca się wtedy kran i korzysta do woli. A licznik leci, generując ogromne koszty. Wszak, jeśli chodzi o wydatki eksploatacyjne, woda ciepła i zimna jest jednym z droższych mediów.

Różne modele zbiorników na deszczówkę

zbiorniki na deszczówkęDlatego wiele osób szuka prostych i sprawdzonych sposobów na to, jak zmniejszyć zużycie tego cennego surowca we własnym gospodarstwie domowym. Jednym ze sposobów jest zainwestowanie w pojemnik, który będzie zbierał wodę pochodzącą z opadów deszczu. Najczęściej montuje się go w taki sposób, żeby woda spływająca po elewacji do rynny, przelewała się bezpośrednio do pojemnika. Choć jest wykonany z materiału polietylenowego, wyglądem nie musi przypominać plastikowego kontenera. Firmy, które produkują zbiorniki na deszczówkę, prześcigają się w coraz to nowych pomysłach, jeśli chodzi o wygląd modeli. Absolutnym hitem jest zasobnik, który jest wierną imitacją pnia drzewa. Jego ścianki zostały zbudowane w taki sposób, że wyglądają jak kora drzewa. Przechodząc obok, można nawet nie zauważyć, do czego służy ten przedmiot! Chyba że zwróci się uwagę na chromowany kranik umieszczony z przodu lub pokrywę na górnej części.

zbiorniki na deszczówkęJeżeli ktoś posiada dom urządzony w stylu śródziemnomorskim, może być zainteresowany modelem przypominającym ceramiczną amfory. Kojarzy się ona ze starożytną Grecją, gdzie takich naczyń używano do przechowywania oliwy czy jedzenia. Jednak nie do każdego domu będzie pasował taki przedmiot. Osobom ceniącym bardziej stonowaną kolorystykę, poleca się pojemniki w wielu odcieniach szarości. Ich wygląd przypomina kominek lub fragment murowanej ściany. Jeśli ma nie rzucać się w oczy i spełniać swoje zadanie, będzie to dobre rozwiązanie. Do zakupu takiego urządzenia nie trzeba specjalistycznej wiedzy. Wystarczy zamówić je przez Internet i po odebraniu przesyłki, można zamontować pojemnik samodzielnie. Do tego będzie potrzebne orurowanie, które należy pociągnąć od rynny do zbiornika. Jest to bardzo szczelne rozwiązanie, dzięki któremu ani kropelka nie zostanie zmarnowana. Dzięki korzystaniu z darmowej wody można znacznie ograniczyć wydatki domowe.

Pozwoli to na wygospodarowanie dodatkowych pieniędzy, które można wraz z domownikami przeznaczyć na ulubione aktywności. Zbiornik, choć może wygląda na niepozorny, może zrobić wiele dobrego dla naszego portfela oraz planety. Dzięki inwestycji kilkuset złotych w ten przedmiot, w ciągu długich lat użytkowania, zwróci się wiele razy.