eleganckie meble gabinetowe

Ergonomiczne meble do gabinetu lekarskiego

Zarówno gabinet lekarza przyjmującego na NFZ, jak i prywatna placówka medyczna, powinny być odpowiednio wyposażone, aby zapewnić lekarzowi komfort pracy. Także pacjenci będą czuć się dobrze w funkcjonalnym, a przy tym eleganckim gabinecie. Jakie meble powinny się w nim znaleźć?

Jak wyposażyć gabinet lekarski?

eleganckie meble gabinetowePodstawą jest biurko – powinno być odpowiednio duże, aby oprócz komputera oraz drukarki (na której drukuje się w końcu recepty) lekarz miał też wystarczająco miejsca na podpisywanie dokumentów. Ważne jest też, aby biurko posiadało sporą liczbę szuflad – będzie można w nich trzymać kartki do druku recept, kartki do wypisywania zaleceń. Lekarze bardzo często dostają też próbki leków czy kremów do zastosowań dermatologicznych, dlatego i te rzeczy powinny znaleźć się w specjalnie przeznaczonej do tego celu szufladzie. Wszystko po to, aby zachować porządek, który zdecydowanie ułatwi lekarzowi pracę. Eleganckie meble gabinetowe od producenta to jednak nie tylko biurka. Pamiętajmy również o krzesłach – ergonomicznych, z możliwością regulacji wysokości oraz kąta oparcia. W końcu lekarz spędza w swoim gabinecie kilka godzin, warto więc, by spędził je w komfortowych warunkach.

eleganckie meble gabinetoweWśród mebli gabinetowych producenci wymieniają także szafy aktowe – jednak w przypadku gabinetu lekarza, ich obecność jest zbędna – akta pacjentów zazwyczaj są trzymane w jednym miejscu, w recepcji. Kompletując wyposażenie do gabinetu lekarza, możemy od razu od tego samego producenta dostać meble recepcyjne – właśnie wspomniane szafy na dokumenty, z ogromem szuflad, dzięki czemu można w odpowiedni sposób posegregować papiery. W ofertach znajdują się również eleganckie lady recepcyjne, dzięki którym już na pierwszy rzut oka, po wejściu do placówki medycznej, mamy poczucie, że znajdujemy się w miejscu prestiżowym, na wysokim poziomie. Możemy wybierać spośród mebli nowoczesnych, eleganckich, ale dużą popularnością cieszą się też meble proste, które tylko z pozoru wydają się być zwyczajne. W rzeczywistości odznaczają się wysoką funkcjonalnością, co sprawia, że takie meble recepcyjne są najlepszym wyborem do placówki medycznej. Warto zwrócić uwagę na meble modułowe – możemy w dowolny sposób zestawiać moduły, tworząc w ten sposób meble idealne do naszych zastosowań.

Częścią nowoczesnego stylu takich mebli jest oświetlenie LED, jednak w przypadku recepcji placówki medycznej czy gabinetu lekarza, takie oświetlenie nie jest konieczne – przecież i tak korzystamy z oświetlenia tradycyjnego. Producenci mebli gabinetowych oferują jednak szeroki wybór rozwiązań, dlatego bez wątpienia znajdziemy coś odpowiedniego do naszego gabinetu.