nowoczesne meble kuchenne

Funkcjonalne i estetyczne meble do kuchni

Kuchnia jest bardzo ważną przestrzenią w każdym domu. Nie tylko dlatego, że to tam przygotowujemy posiłki, ale także dlatego, że najczęściej pełni ona równocześnie funkcję jadalni. Spożywamy w niej obiady i kolacje wraz z całą rodziną, jest to zatem moment pozwalający na zacieśnienie rodzinnych więzi.

Meble kuchenne w tylu minimalistycznym

 meble kuchenneDlatego właśnie warto zadbać o to, aby kuchnia prezentowała się jak najlepiej. Wówczas spędzanie w niej czasu będzie dla każdego prawdziwą przyjemnością. Oprócz estetyki liczy się jednak również także funkcjonalność, dlatego należy szukać takich rozwiązań, które doskonale spełnią oba warunki, a więc i estetykę, i użyteczność. Problem może pojawić się wówczas, gdy nasza kuchnia ma nietypowy kształt, na przykład jest długa i wąska, czy też wtedy, kiedy jest ona otwarta na salon. Wówczas projektowanie może zabrać nam o wiele więcej czasu. Jednakże wystarczy wiedzieć, gdzie znajdziemy dobre meble, a wykonanie aranżacji nie powinno już stanowić takiego problemu. Spójrzmy na przykład na meble kuchenne w Kalwaria Zebrzydowskiej, które zaczynają cieszyć się dużą popularnością w całym województwie małopolskim. Wyróżniają się one prostotą, która podoba się nie tylko zwolennikom minimalizmu, ale także tym, którzy lubię klasykę.

 meble kuchenneRównież miłośnicy stylu nowoczesnego znajdą w ofercie producenta z Kalwarii coś dla siebie, są to meble stalowe, które jednak nie są chłodne i nijakie, a właśnie mają swój własny, niepowtarzalny klimat. Chociaż wydawać by się mogło, że takie meble uczynią z kuchni coś na wzór restauracyjnego zaplecza gastronomicznego, wystarczy dobrać odpowiednie dodatki, aby uniknąć tego niepożądanego efektu. Przecież najczęściej to właśnie detale decydują o wyglądzie całości. Jak już wspomnieliśmy, estetyka mebli to jednak jedna sprawa, a druga – to ich funkcjonalność. Tutaj nie powinniśmy iść na żadne ustępstwa, ponieważ z kuchni będziemy korzystać codziennie, dlatego musi być ona jak najbardziej praktyczna. Po pierwsze więc warto wybrać meble, które posiadają cichy domyk. Oznacza to, że nawet gdy będziemy chcieli trzasnąć drzwiczkami, te automatycznie będą się wyhamowywać, dzięki czemu nie usłyszymy nieprzyjemnego trzasku.

Jest to wartościowe rozwiązanie również wtedy, gdy mamy dzieci – te często jeszcze nie mają wyczucia i po prostu zawsze trzaskają. Tutaj zatem ograniczymy hałas, jeśli zastosujemy to rozwiązanie. Gdy nasza kuchnia ma nietypowy kształt, możemy nie znaleźć żadnych odpowiednich mebli w standardowej ofercie sklepu, jednak to nie oznacza, że mamy brać byle co. Wówczas najlepiej sprawdzają się meble na wymiar.