garderoby

Garderoby – wykończenie i zastosowanie

Szafy meblowe od wielu lat są coraz rzadziej kupowane. Dawniej była to po prostu jedyna opcja na wygodne przechowywanie ubrań. Jednak taka stojąca szafa zajmowała dużo miejsca, nie zawsze dało się tam umieścić wszystkie rzeczy, można było tam mieć tylko jeden drążek na wieszaki, a poza tym szuflady czy półki. Zabudowana garderoba okazała się być zdecydowanie lepszym pomysłem.

Garderoba – przydatna w każdym domu

garderobyWykonywana na wymiar będzie idealnie pasowała do każdego pomieszczenia, a przy tym samodzielny projekt sprawi, że będzie idealna do naszych potrzeb. Takie garderoby z Krakowa mogą być bardzo różne. Zawsze zajmują powierzchnię od podłogi do sufitu, mają drzwi przesuwane, jednak ułożenie wewnętrznych elementów, jak i rozstawienie samej garderoby może być różne. Najczęściej wykorzystuje się do tego wnęki ścienne, wtedy szafa stanowi idealne wypełnienie. Czasem garderoba jest wręcz osobnym, małym pomieszczeniem, więc nie trzeba tworzyć ścian, a jedynie półki i drzwi do niej. Zabudowa garderoby sprawi się także i bez wnęk po prostu będzie ,,wystawać” tak jak tradycyjna szafa przesuwane drzwi są wygodną i praktyczną opcją, szczególnie jeśli wybierzemy opcję z lustrami. Wadą szafy jest to, że nie można jej przestawić, bo jest na stałe zamocowana, jednak dzięki temu zyskuje na stabilności.

garderobyJeśli chodzi o wnętrze szafy to tutaj mamy dowolność. Można w niej zamontować tyle półek czy wieszaków ile nam potrzeba. Wieszaki są idealne na rzeczy, które nie powinny się gnieść, np. sukienki czy garnitury, takie które długo się prasuje, czy są długie np. zimowe płaszcze. Na półkach możemy kłaść rzeczy rzadziej używane, akcesoria modowe, czy tez bieliznę. Ją możemy trzymać w dekoracyjnych szufladach z materiału lub wikliny, dzięki czemu zachowany zostaje porządek i zawsze będzie wiadomo gdzie co się znajduje. Wielkość garderoby z Krakowa daje możliwość zamontowania nie jednego drążka na wieszaki, ale dwóch, czy nawet trzech, jeśli będą tam wisiały tylko krótkie rzeczy, takie jak koszulki. Byłoby to niemożliwe w tradycyjnej szafie stojącej. Garderoba to nie tylko miejsce przechowywania ubrań, ale z powodzeniem można tam trzymać ręczniki, pościel, buty, czy torby.

One mogą spokojnie leżeć na półkach, a nie na wieszakach. Zamknięta przestrzeń sprawi, że nie będą się one kurzyć, a zawsze będą też pod ręką. Podsumowując, garderoby z Krakowa to najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o przechowywanie ubrań, pościeli czy innych rzeczy. Są one praktyczne, wygodne, a ich cena nie jest wysoka. Sprawdzą się one w każdym domu.