architekt wnętrz

Ikony wzornictwa XX wieku w nowoczesnym wnętrzu

Nowoczesne, wszechstronne mieszkanie z duszą pełne światła i przestrzeni to marzenie wielu z nas. Stopniowa metamorfoza gustu sprawia, że coraz chętniej sięgamy po dodatki z klimatu vintage oraz odważne a za razem wyrafinowane zestawienia kolorystyczne. Kreatywne i umiejętne łączenie poszczególnych trendów to jedna z najistotniejszych kwestii w pracy architekta wnętrz i ważnym jest, aby podczas współpracy utrzymać konwencję projektu w określonej stylistyce.

Architekt z doświadczeniem

architekt wnętrzProste a jednocześnie funkcjonalne elementy wyposażenia wnętrz, spójnie korespondujące z monochromatyczną paletą barw ożywiamy ciekawymi elementami dekoracyjnymi, przywodzącymi na myśl ponadczasowe ikony wzornictwa XX wieku. Doświadczony architekt wnętrz to kreatywny specjalista, który pomoże nam w przygotowaniu indywidualnego rozwiązania, które z powodzeniem sprosta naszym oczekiwaniom. Projektując intrygujący, a jednocześnie spójny open space, który może tworzyć kuchnia oddzielona barkiem oraz salon pełniący za razem funkcję jadalni musimy zadbać o harmonijne przejścia pomiędzy poszczególnymi częściami aranżacji, co zapewni nam adekwatny dobór spójnych materiałów na podłodze. Od prostych płytek ceramicznych czy też eleganckich kwarcowych spieków subtelnie przechodzimy do klasycznych drewnianych desek, inteligentnie za razem dzieląc całą przestrzeń przy pomocy odpowiedniego usytuowania elementów wyposażenia mieszkania. Charakteru całej konwencji projektu niewątpliwie nadadzą ciekawe, multikolorowe tekstylia, które ożywią adaptowaną przestrzeń.

architekt wnętrzDesign przepełniony historią to świetny sposób na budowanie intrygującej tożsamości projektowanego wnętrza. Z powodzeniem podkręcimy klimat jadalni z prostym stołem z drewnianym blatem bazującym na stalowej konstrukcji dostawiając do niego ponadczasowe krzesła w stylu amerykańskiego projektanta Bertori, sprawiające wrażenie, jakby były wykonane niemalże z powietrza. Lekkość a za razem wytrzymałość formy gwarantuje zastosowanie mocnej, metalowej konstrukcji. Podobne meble możemy znaleźć na popularnych stronach internetowych lub w sklepach z nietypowym designem. Każdemu miłośnikowi ponadczasowych dodatków rodem z lat 90. XX wieku warto również polecić nieśmiertelne rozwiązanie z zakresu projektowania oświetlenia, które stworzył jeden z najznakomitszych projektantów tamtego okresu dla jednej z kopenhaskich restauracji.

Forma lampy przywodzi na myśl kwitnący kwiat i daje ciekawe efekty świetlne. Podobne projekty obecnie są dostępne w wielu popularnych sklepach z artykułami wnętrzarskimi oraz dodatkami.

Więcej informacji na stronie: https://www.patrykkowalski.eu/