dom modułowy

Ile trwa budowa domów modułowych?

Rosnąca popularność domów modułowych nie powinna nikogo dziwić. Jest to związane przede wszystkim z faktem, że czas ich budowy jest znacznie krótszy, w porównaniu do domów murowanych. Co jednak ważniejsze, nie ma to obecnie praktycznie żadnego wpływu na wytrzymałość, oraz możliwe zastosowania dla takich właśnie budynków.

Budowa domu modułowego

dom modułowyWszystko z racji tego, że używane do ich utworzenia moduły, poddawane są różnym wymogom jakościowym. Z cała pewnością może to pozytywnie wpływać na to, jak wytrzymały okaże się tego rodzaju budynek. Z tego też względu, budynki tego typu mogą być z powodzeniem używane przez okres całego roku. Jest kilka różnych czynników wpływających na to, jak wytrzymałe okażą się w praktyce oryginalne domy modułowe drewniane producent jest bez wątpienia jednym z tych bardziej istotnych. Domy modułowe w znacznej części powstają w fabryce, gdzie tworzone są poszczególne elementy takich budynków. Po przetransportowaniu ich na miejsce gdzie dany dom ma powstać, złożenie poszczególnych modułów przez profesjonalistów trwa nie dłużej niż dwa dni. Jest to wartość znacznie mniejsza niż ukończenie podstawowych prac związanych z budową domu murowanego, które bardzo rzadko trwają krócej niż rok.

 

wnętrze domuOczywiście również w przypadku domów modułowych konieczne jest jednak zakończenie wszelkich prac, związanych w szczególności z pracami wykończeniowymi. Chodzi tutaj o położenie instalacji, podłóg, zastosowanie odpowiedniej izolacji, czy też utworzenie instalacji elektrycznej. Mimo tego, prace te bardzo rzadko trwają dłużej, niż kilkanaście tygodni, co jest okresem znacznie krótszym niż w przypadku tworzenia budynku murowanego. Ma to znaczny wpływ na to, że czas budowy domu modułowego, od rozpoczęcia prac na placu budowy do zakończenia prac wykończeniowych trwa od 8 do 12 tygodni. Porównywalne pracę w przypadku budynku murowanego, trwają częściej nieco dłużej niż dwa lata. Dodatkowo, należy do tego okresu doliczyć jeszcze czas potrzebny na uprzątniecie budynku, co jest związane z jego tynkowaniem, czy też po prostu podstawowymi pracami budowlanymi. Biorąc to pod uwagę widać wyraźnie, że czas budowy domu modułowego jest zdecydowanie krótszy.

Jedną z wielu bardzo istotnych zalet domów modułowych jest bardzo krótki czas budowy. Widać to wyraźnie w bezpośrednim porównaniu czasu potrzebnego na ich wybudowanie, w porównaniu do murowanych domów mieszkalnych. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik do tworzenia prefabrykatów, domy modułowe mogą bez większych problemów pełnić funkcję domów całorocznych, wyposażonych w różne udogodnienia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie modulife.pl!