Jak odmienić wygląd roweru?

Jazda na rowerze obecnie jest czymś bardzo modnym. Na dwóch kółkach często szybciej można pokonać miejską trasę, niż jadąc samochodem, pozwala zaoszczędzić też pieniądze na benzynę. Jazda rowerowa jest zdrowa, pozwala zachować szczupłą sylwetkę, spalić kalorie, poprawić kondycję i wydolność oddechową.

Metaliczny spray pomoże zmienić kolor ramy

metaliczny sprayW sklepach specjalistycznych można kupić wiele nowych modeli rowerów, zarówno miejskich, jak i holenderskich, trekkingowych, czy crossowych. Jednak za dobry model trzeba sporo zapłacić, a kupowanie byle jakiego sprzętu mija się z celem. Dlatego też wiele osób postanowiło wystawić swoje stare rowery z piwnic i balkonów i je odnowić. Nie jest to takie trudne jakby się wydawało. Same mechanizmy rowerowe zapewne są sprawne. Łańcuch trzeba będzie posmarować smarem, sprawdzić hamulce, dokręcić jakieś śrubki. Stare rowery często nie wyglądają modnie ani atrakcyjnie. Farba i lakier z nich odchodzi, szprychy i felgi rowerowe są zardzewiałe, błotniki są popękane. Co można zrobić, żeby odmienić wygląda starego pojazdu, jednak bez wydawania wielkiej kwoty finansowej? Można wykorzystać na przykład metaliczny spray champion. Jest to rodzaj farby w sprayu, idealna do zmiany kolory ramy rowerowej.

metaliczny spray championWystarczy najpierw wyczyścić i dotłuścić ramę roweru, a następnie równomiernie potraktować ją sprayem. Taka farba bardzo szybko schnie, nie ma też problemu z zaciekami farby. Nie potrzeba też dodatkowego sprzętu, takiego jak wałki czy pędzle. Spray nadaje się także do odświeżenia innych elementów roweru, takich jak felgi, bagażnik, czy błotniki. Rower może być różnokolorowy, dzięki czemu na pewno będzie się wyróżniał. Taki rower spodobać się może szczególnie najmłodszym. Wygląd roweru można zmienić także za pomocą dodatków, takich jak bagażnik, dzwonek, lampka. Obecnie można kupić nie tylko takie, które będą funkcjonalne i praktyczne, ale i estetyczne i nowoczesne w projekcie. Dzięki temu rower może zyskać charakter bardziej sportowy, wyczynowy, rekreacyjny, miejski, czy kolarski. Takie małe dodatki łatwo jest przyczepić do roweru, a przy tym są korzystne cenowo, więc również sprawdzą się przy odświeżaniu rowerów.

Jeśli chcemy bardziej zmienić wygląd naszych dwóch kółek to możemy nawet wymienić mu opony na większe lub grubsze, wymienić ramę, kierownicę, czy siodełko. Jest to już zadanie dla osób z większą wprawą, którzy wiedzą jak obchodzić się z takim sprzętem. Warto jednak znać różne metody odświeżania i zmiany wyglądu roweru, od najprostszych do najtrudniejszych, żeby wybrać tę najlepszą dla siebie.