cięcie

Jak powinno się ciąć blachy?

Blachy należą do jednych z częściej wykorzystywanych półproduktów pochodzących od stali. Wynika to z faktu, że może się przydać w wielu różnych sytuacjach, nie tylko podczas stworzenia pokrycia dachowego. Aby jednak było to możliwe, blachę taką należy w odpowiedni sposób przeciąć, do czego niezbędne może się okazać posiadanie odpowiedniego sprzętu oraz doświadczenia.

Bezpieczne cięcie blachy

cięcieWynika to z faktu, że podczas nieodpowiedniej obróbki blachy, może dojść od przypadkowego uszkodzenia znajdujących się na niej powłok ochronnych, naniesionych w wyniku procesu galwanizacji. Aby tego uniknąć warto znaleźć firmę, która wykonuje takie zadania jak precyzyjne cięcie blach w poznaniu. Do cięcia blachy w obecnym czasie wykorzystywane są odpowiednie nożyce, które to w dalszym ciągu pozostają jedynym wyborem, aby możliwe było uzyskanie idealnie równych krawędzi cięcia. Próby cięcia blachy z użyciem na przykład szlifierki kątowej, sprawiają, że powłoka cynkowa znajdująca się na krawędzi zostaje uszkodzona, w wyniku oddziaływania wysokiej temperatury podczas obróbki. Oczywiście, same nożyce do cięcia blachy mogą się mocno od siebie odróżniać.

 

laserowe cięcie blachyW profesjonalnych zakładach, które zajmują się obróbką tego właśnie surowce wykorzystywane są albo ręcznie, albo też elektroniczne nożyce do cięcia blachy. Te ręczne są stosunkowo tanie, dlatego też należy je wykorzystywać przede wszystkim do cięcia cienkich arkuszy blachy. Ich wykorzystywanie do przecinania tych grubszych arkuszy, może zaś okazać się zupełnie nieefektywne. Mają one jednak taką zaletę, że w bardzo łatwy sposób umożliwiają one kontrolowanie pracy podczas obróbki oraz szybką reakcję na wszelkie niedociągnięcia. Tymczasem, elektryczne nożyce do cięcia blachy okazują się niezastąpione podczas szybkich cięcia po liniach prostych. Można z ich pomocą przeciąć bardzo dużo arkuszy blachy, dlatego też bardzo często stosowane są one w wielu zakładach, zajmujących się profesjonalnym cięciem blachy. Nożyce tego typu mogą być zasilane albo akumulatorowo, albo też z sieci. Te pierwsze pozwalają na pełną mobilność, dlatego też stosuje się je często podczas cięcia blachy bezpośrednio na dachu.

W obecnym czasie coraz bardziej istotna okazuje się być właściwa obróbka półproduktów, pochodzących bezpośrednio od stali. Tego rodzaju półproduktem z całą pewnością może być blacha, którą to stosuje się bardzo powszechnie w wielu różnych zastosowaniach. Do jej obróbki warto wykorzystywać takie rozwiązania, które pozwolą na uniknięcie ryzyka uszkodzenia znajdujących się na blasze powłok ochronnych.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej wejdź na stronę www.kon-krus.poznan.pl!