producent rolet w kasecie

Jak przebiega montaż rolet w kasecie?

Rozwój rynku rolet sprawił, że obecnie produkty te dostępne są w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Dzięki temu coraz więcej osób się na nie decyduje. Nic dziwnego, dzięki nim można w prosty sposób ograniczyć nasłonecznienie pomieszczeń, jeżeli akurat w danej chwili nam to nie odpowiada.

Producent rolet do samodzielnego montażu

producent rolet w kaseciePonadto takie rolety są obecnie elementami dekoracyjnymi, dzięki stosowaniu atrakcyjnie wyglądających materiałów. Dodatkową zaletą jest prostota montażu. Mimo szerokiego wyboru modeli, nadal dużą popularnością cieszą się tradycyjne rolety w kasecie. Duże znaczenie ma tutaj właśnie wspomniany montaż – nie trzeba bowiem wołać fachowców, gdyż producent rolet w kasecie informuje nas, że roleta może być zamontowana przez każdego w sposób samodzielny i nie wymaga to posiadania szczególnej wiedzy, wystarczy postępować zgodnie z instrukcją. Oczywiście instrukcja będzie różna w zależności od tego, czy wybierzemy roletę na kasecie, którą przykleja się do ramy, montuje za pomocą wkrętów lub na specjalnych haczykach. Jednak zawsze prace należy rozpoczynać od przygotowania powierzchni. W pierwszym kroku powinniśmy więc przyjrzeć się ramie okiennej i sprawdzić, czy jest ona czysta – nawet jeśli nie ma na niej większych zanieczyszczeń, powinniśmy ją odtłuścić. Wystarczy zastosować aceton lub denaturat. Co dalej?

producent rolet w kasecieJeżeli kupiliśmy rolety montowane na wkręty, wówczas po rozpakowaniu rolety, należy zdjęć z kasety osłony boczne. Założymy je z powrotem dopiero po przykręceniu wkrętów w odpowiednie miejsca. Chociaż możemy stosować własne wkręty, producent dołącza do rolet zawsze paczkę wkrętów, a więc lepiej wybierać je, gdyż wówczas będziemy mieć pewność, że idealnie będą pasowały do danego zastosowania. W przypadku zbyt długich wkrętów mogłoby dojść na przykład do uszkodzenia szyby. Dlatego nawet jeśli wydaje nam się, że wśród swojego warsztatowego wyposażenia posiadamy właściwe wkręty, lepiej nie ryzykować i skorzystać z ułatwienia sugerowanego przez producenta. To etap przygotowania, a teraz możemy przystąpić do montażu. Wykonujemy otwory na ścianie, suficie lub na ramie okiennej, w zależności od tego, do jakiego elementu chcemy mocować kasetę. I po prostu przykręcamy roletę. W przypadku wyboru rolety z montażem bezinwazyjnym, wystarczy przykleić obudowę kasety w określone miejsce.

Na kasecie znajduje się już klej (zabezpieczony taśmą, którą ściągamy), dlatego nie musimy stosować niczego więcej. Przed montażem nie należy rozwijać rolety – testujemy ją dopiero po przymocowaniu. Jak widać, montaż rolety kasetowej to raptem parę kroków, każdy więc może wykonać to zadanie samodzielnie.