materac pocketowy

Jak wybrać wygodny materac?

Istnieje wiele typów uniwersalnych łóżkowych materacy, które dopasowują się do różnych łóżek. Najważniejsze jest to, by wyróżniały się one optymalnym stopniem twardości. Bez względu na swój rozmiar i grubość powinny bowiem zapewniać plecom odpowiednie ułożenie i dopasowywać się do naturalnej krzywizny ciała. W doborze idealnego materaca pomóc może sklepowy sprzedawca lub internetowy poradnik dotyczący różnych typów i marek popularnych modeli.

Materac zapewniający odpowiednie podparcie

materac pocketowy Inwestycja w solidny materac to przede wszystkim zapewnienie sobie najwyższej jakości snu. Estetyczne obicie łóżka, wygodny materac oraz dopasowany do sypialni rozmiar stelażu to podstawa wygodnie urządzonej sypialni, która będzie dla lokatorów prawdziwą oazą spokoju. Pełnię komfortu w przypadku mniejszych łóżek zapewni na przykład wygodny materac pocketowy 180×200. Jest to najlepsze rozwiązanie dla klasycznych łóżek o typowych wymiarach. Może na nim spać zarówno jedna osoba, jak i dwie. Posiada on najczęściej strefy o zróżnicowanej twardości, co zapewnia ciału wygodne ułożenie i optymalną pozycję dla kręgosłupa w czasie nocnego wypoczynku. Sprawia to również, że obracająca się na łóżku osoba nie będzie wytrącała ze snu swojego partnera. Dobre materace pocketowe, czyli inaczej kieszeniowe wyróżniają się optymalnym stopniem twardości (nie są ani za miękkie, ani za twarde), dzięki czemu żaden z odcinków kręgosłupa nie zapada i nie unosi się w trakcie spania.

materac pocketowy Najnowocześniejsze modele wykazują również działanie antyalergiczne, zapobiegając tym samym rozwojowi chorobotwórczych mikroorganizmów oraz groźnych dla astmatyków roztoczy. Ponadto cechuje je optymalna sprężystość i elastyczność, dzięki czemu są odporne na deformację. Wybierając idealny materac, warto także sprawdzić, czy jest on wodoodporny. Jest to cecha istotna zwłaszcza, jeśli na materacu ma spać małe dziecko. Należy także określić, ile osób będzie spało na łóżku, ponieważ od tego uzależnia się wymiar oraz grubość modelu. Jeśli łóżko będzie miało dwóch cięższych użytkowników, to musi mieć szerokość minimum 140 cm, a typ materaca powinien być dostosowany do ich indywidualnych preferencji.

Do wyboru jest obecnie wiele materiałów poszyć oraz wypełnień materacy, w tym: lateksowe, sprężynowe, hydrożelowe, nawierzchniowe i wiele innych. Jeżeli wymagania dwóch osób co do materaca są różne, warto wyprowadzić średnią, która uwzględni predyspozycje obu partnerów. Dla osób o różnym wzroście i wadze, a także śpiących w zróżnicowanych pozycjach potrzebne są bowiem inne typy materacy. Warto zapytać o nie sprzedawcę.