tapety ścienne

Jak zaaranżować pokój dziecka czyli nowoczesne tapety ścienne

Pokój dziecka kojarzy nam się najczęściej z baśniową krainą, w której nasza pociecha spokojnie się rozwija, stawia pierwsze kroki, poznaje nowe kolory kształty i faktury. Z pewnością otoczenie, w jakim rozwija się malec ma ogromny wpływ na jego dalsze losy.

Tapety ścienne w różnych wzorach

tapety ścienneDodatkowo powinno gwarantować mu komfort, bezpieczeństwo i wszystko co jest mu w danej chwili potrzebne. Właśnie dlatego rodzice tak dużo uwagi poświęcają aranżacji pokoju dziecka. Obecnie mamy znacznie więcej materiałów i wzorów, co dodatkowo nie ułatwia nam wypory. Co najbardziej sprawdzi się w pokoju dziecięcym? Z pewnością warto zwrócić uwagę na to, by zastosowanych rozwiązaniach połączyć takie aspekty, jak bezpieczeństwo, funkcjonalność i estetykę. Z pewnością na podłodze jak nic innego sprawdzi się dywan. Przede wszystkim zapewnia on komfort termiczny oraz amortyzację podczas upadku, co jest bardzo ważne zwłaszcza w pierwszych latach życia. Dzieci uwielbiają się bawić na podłodze, a dywan lub wykładzina dywanowa zdecydowanie to umożliwiają. Mankamentem tego rozwiązania jest fakt, że dywan jest trudny w czyszczeniu, a wszelkie plamy po farbach, flamastrach resztki plasteliny i tym podobne są bardzo trudne do usunięcia. Można to rozwiązać stosując na podłodze panele, a następnie kładąc niedrogą wykładzinę, którą w razie potrzeby będzie można wymienić.

tapety ścienneZ kolei na ścianach doskonale sprawdzają się tapety. To najczęściej stosowane w pokojach dziecięcych rozwiązanie ponieważ nieco ociepla chłodne ściany i wprowadza wrażenie przytulności. Obecnie dostępne są tapety zmywalne, które można zastosować w pokoju dziecięcym bez obaw, że zostaną poplamione. W każdym sklepie z artykułami wnętrzarskimi dostępne są nowoczesne tapety ścienne w różnych cenach i wzorach. Jest to zresztą najtańsza metoda dekorowania ścian, którą wiele osób wybiera właśnie ze względu na aspekt ekonomiczny. Możemy wybrać spośród nich motywy bajkowe, zwierzęce lub roślinne, które są bardzo ozdobne i od razu informują nas, że znaleźliśmy się w pokoju dziecięcym. Niestety tapety w pokoju dziecięcym mają tę wadę, że łatwo się drą. Taka tapeta nadaje się już jedynie do wymiany lub zastawienia jej szafą. W pokoju dziecięcym nie warto stosować kosztownych rozwiązań, ponieważ często są one krótkotrwałe i szybko ulegają zniszczeniu lub wymianie.

Właśnie dlatego tapety ścienne doskonale wpisują się potrzeby pokoju najmłodszych i warto je tam stosować. Dodatkowo stanowią wyjątkową ozdobę, która z pewnością przypadnie do gustu i pobudzi wyobraźnię wszystkich najmłodszych.