grzejnik

Jak zasłonić stary grzejnik?

Remont to coś, co powinno wykonywać się przynajmniej raz na kilka lat. dzięki temu dom czy mieszkanie będą odświeżone, atrakcyjniejsze, będzie się w nich przyjemniej przebywało. Odmalowanie ścian jest proste i niekosztowne, podłogę można cyklinować, naolejować.

Co jednak kiedy mamy stare grzejniki, które szpecą pomieszczenie?

grzejnik Żeliwne, niemodne, z łuszczącą się farbą? Grzejnika tak łatwo, szybko i tanio się nie wymieni. Trzeba często zmienić przyłącze, rury, zdecydowanie jest to zadanie dla profesjonalisty. Nowy grzejnik też potrafi sporo kosztować. Problem może być też wtedy, kiedy grzejnik jest sprawny i wydajny, ale pod względem estetyki przestał nam odpowiadać. Wtedy istnieje pokusa by brzydki element zasłonić. W jaki sposób? Najszybszym i pewnie najtańszym sposobem będzie zawieszenie firanek. W związku, z tym że grzejniki mocuje się pod parapetem okiennym, to upiecze się tutaj dwie pieczenie na jednym ogniu – zasłoni grzejnik i okna. Można zaoszczędzić na roletach czy plisach. Firanki nie zmienią drastycznie wystroju wnętrza, ale spełnią rolę maskującą w przypadku zakrycia kaloryfera. Ich wadą jest to, że trzeba je regularnie prać, a z czasem żółkną. Druga opcja to magnetyczna mata na grzejnik. Można powiedzieć, że to taki wielki magnes który całkowicie zakryje przednią część kaloryfera.

grzejnik Montaż jest banalnie prosty, w każdej chwili matę można zdjąć. Zwykle umieszczane są na nich różne grafiki – może to być zachód słońca nad morzem, polna łąka, czy jakaś abstrakcja. Dzięki macie kaloryfer stanie się prawdziwą ozdobą pomieszczenia. Wadą tego rozwiązania jest to, że mata zakrywa grzejnik jedynie z przodu, a wyraziste grafiki nie pasują do każdego stylu wnętrzarskiego. Trzecia opcja to ozdobne osłony grzejnika. Do wyboru są osłony drewniane, rattanowe, czy metalowe. Zakrywają grzejnik w całości, zarówno z przodu, jak i po bokach. Dzięki ażurowym wycięciom ciepło bez problemu przedostaje się do pomieszczenia. Osłony są bardzo solidne, odporne na uszkodzenia. Ich czyszczenie nie jest problematyczne, bo wystarczy przetrzeć je wilgotną ścierką. Materiał z jakiego są wykonane i styl wycięć można dopasować do wnętrza – będzie to ozdobna bardziej stonowana i stylowa niż magnetyczna mata.

Jak widać, jest wiele opcji na to, by zasłonić stary grzejnik, jeśli nie chcemy go wymieniać. Można zamontować karnisz z firankami i zasłonami, kupić wzorzystą matę magnetyczną, czy stylową osłonę z drewna lub żeliwa. Wszystko zależy wyłącznie od naszej wyobraźni i preferencji estetycznych.