bateria natryskowa retro

Jaka armatura do łazienki w stylu retro?

Nowoczesna, stylowa łazienka to pomieszczenie, o którym marzy wiele ludzi. Ciężkie, żeliwne wanny niekiedy ustępują nowoczesnym kabinom prysznicowym oraz stylowym wannom wolnostojącym wykonanym z odlewów mineralnych lub z kamienia. Architekci i projektanci wnętrz prześcigają się wymyślając coraz bardziej ciekawe i oryginalne projekty łazienek.

Stylowa bateria natryskowa

 bateria natryskowa retroWśród najciekawszych wystrojów łazienek znajdują się najbardziej nietypowe projekty, takie jak: ściana obłożona naturalnymi kamieniami, naturalny mech na podłodze czy też podłoga żywiczna imitująca morskie fale lub podwodny świat zwierząt i roślin. Urządzając własną łazienkę nie trzeba jednak decydować się na wymyślne i oryginalne projekty. Równie pięknie prezentują się minimalistyczne łazienki w stylu skandynawskim, a także pomieszczenia nowoczesne lub w stylu retro. Decydując się na projekt łazienki w danym stylu, warto dopasować do niego nie tylko meble i akcesoria, ale również armaturę. Natryski, baterie umywalkowe oraz wannowe mogą w subtelny sposób podkreślić charakter naszego pomieszczenia. W specjalistycznych sklepach można znaleźć armaturę o określonych parametrach, a także o wybranym wyglądzie. W łazienkach utrzymanych w stylu glamour najlepiej prezentować się będą natryski i baterie zdobione kryształami Swarovskiego. W łazienkach o nowoczesnym lub minimalistycznym stylu idealnie prezentować się będzie matowa armatura w kolorze czerni, bieli lub szarości.

 bateria natryskowa retroMiłośnikom staroci natomiast z pewnością przypadnie do gustu niezwykle stylowa bateria natryskowa retro. Armatura w tym stylu jest stylizowana na dość starą. W eleganckiej łazience z nowoczesnym wyposażeniem idealnie komponować się będą natryski i baterie w kolorze starego złota. W sklepach można znaleźć zarówno baterie natryskowe retro z mieszaczem, jak i bez niego. Baterie bez mieszacza będą wyglądały na jeszcze starsze, imitując wyglądem armaturę z lat 50’ ubiegłego wieku, a także tą z epoki baroku. Baterie z mieszaczem są jednak wygodniejsze w użytkowaniu, zmniejszają ryzyko poparzeń. Ceramiczny uchwyt w stylu retro idealnie będzie pasował zarówno do łazienki utrzymanej w starym, jak i nowoczesnym stylu. Wybierając baterię prysznicową, warto przemyśleć zakup modelu podtynkowego. Zajmuje on dużo mniej miejsca niż model tradycyjny, pozostawiając dużo wolnej przestrzeni w kabinie prysznicowej. Urządzając łazienkę, warto dobrać armaturę tak, by komponowała się ona z pozostałymi elementami pomieszczenia.

Decydując się na styl retro dobrze ważna jest konsekwencja trzymania się konkretnej wizji. W innym przypadku pomieszczenie może wyglądać kiczowato i niezbyt stylowo. Podczas remontu łazienki warto odwiedzić profesjonalny sklep z armaturą łazienek, gdzie wykwalifikowani doradcy z pewnością dobiorą najbardziej odpowiednie baterii i natrysków do łazienki.

Więcej na stronie https://madix.com.pl/