Jaki poziom twardości materaca wybrać?

W każdym domu sypialnia odgrywa kluczową rolę- jest miejscem odpoczynku i relaksu po ciężkim dniu. Należy do pomieszczeń, w którym każdy człowiek spędza jedną trzecią swojego życia. Wobec tego warto jest dbać, o to aby korzystając z niej odpocząć w najbardziej możliwy sposób. W jaki sposób to zrobić?

Sypialniane materace — jakie wybrać?

materac na zamówienie
materac na zamówienie

W trakcie odpoczynku oraz snu organizm człowieka odpoczywa, jego mięśnie się regenerują, rozluźniają i uspokajają. Warto jest zadbać o to, aby w maksymalny sposób dać im odpoczynek podczas korzystania z sypialni. Wiele ludzi uważa, że im twardszy materac, tym lepszy. Jednak jest to powszechnie panującym mitem. Materac powinien być dobrany pod kątem indywidualnym każdej osoby. Aby dobrać poziom twardości materaca należy kierować się skalą twardości. Skala wynosi od H1 do H5. H1 jest materacem najbardziej miękkim. Taka twardość odpowiednia jest dla osób, które potrzebują poczuć się jak w chmurach i zagłębić się w łóżku. Ten typ potrafi dopasować się do każdej możliwej części ciała, jednocześnie dając wysokie poczucie komfortu. Przyjmuje się, że ten poziom idealny jest dla osób do 60 kilogramów. Jego przeciwieństwem jest materac H5, który jest tym najbardziej twardym. Odpowiedni jest dla osób, które lubią i potrzebują twardego podłoża podczas snu. Idealny jest dla osób powyżej 100 kilogramów. Sprawdza się dla wielu osób posiadających różne schorzenia.

Jeśli jednak pragnie się mieć materac ani nie za miękki, ani zbytnio twardy warto rozgraniczyć wszystkie wady i zalety, znaleźć równowagę i wybrać ten po środku. Zbyt miękki materac może dla wielu osób być problemem. Kręgosłup jest bardziej podatny na wyginanie się. Jeśli jednak chodzi o materace o poziomie twardości H5- to nie są dobre dla ludzi, którzy mają problemy z krążeniem oraz dla tych w podeszłym wieku. Może powodować trwałe schorzenia kręgosłupa po dłuższym czasie użytkowania. Ponadto materac nie dopasowuje się do naturalnych krzywizn ciała, przez co podpiera je tylko w kilku miejscach. Utrudnia to przepływ krwi i może powodować drętwienie wielu części ciała. Materac powinien być tak dobrany, aby dopasowywał się do części ciała, był elastyczny i pozwalał na dopasowanie do naturalnych krzywizn ciała. Sypialniane materace na zamówienie pozwalają na wysoki poziom personalizacji do potrzeb każdej osoby. Dobierając adekwatny do swoich potrzeb materac warto kierować się przede wszystkim skalą twardości.

Każdy posiada indywidualne potrzeby i innego materaca potrzebuje, dlatego poza opiniami różnych osób należy wziąć pod uwagę najbardziej istotne kwestie jeśli chodzi o twardość. Czy zależy na tym, aby był elastyczny w najbardziej możliwy sposób, czy przeciwnie. Mając możliwość fizycznego skorzystania i próby położenia się na różnych materacach- warto skorzystać z takiej opcji i sprawdzić czy nasze preferencje są faktycznie takie, o jakich myślimy.