listwy przypodłogowe białe

Jakie listwy wybrać do swojego wnętrza?

Dekorując mieszkanie przywiązujemy wagę nawet do najmniejszych detali. Zawsze staramy się dopasować każdy element do kreowanego wystroju. Wykańczając różnorodne wnętrza często pojawia się problem z wyborem listew przypodłogowych. Ilość dostępnych modeli jest tak duża, że nie można zdecydować się na konkretne rozwiązanie.

Listwa do przestronnego wnętrza

listwy przypodłogowe białePodczas wyboru należy jednak skupić się na odpowiedniej kolorystyce i wzorze, który nie przeciąży wnętrza, ale doda mu subtelności. Wielu producentów postawiło na innowacyjne listwy, które swoją wytrzymałością zaskakują każdego użytkownika. Wykonane są z płyty MDF i lakierowane specjalnymi utwardzaczami, dzięki którym są bardzo trwałe. Dzięki temu taki jednorazowy wydatek pozwala na lata użytkowania. Rynek listew przypodłogowych dopasowuje się do wnętrz tworzonych przez swoich klientów. To nie praktyczność teraz jest na pierwszym miejscu, ale indywidualizm, który zostanie nadany wnętrzu przez rzadko spotykany kształt listwy. Dopasowując wykończenie do nowoczesnego wnętrza należy jednak przywiązać większą wagę do kolorystyki niż dekoracji. Taki styl wymaga specjalnych dekoracji, które pozwolą mu utrzymać prostotę pomieszczenia.

listwy przypodłogowe białeDlatego listwa przypodłogowa biała jest najczęstszym wyborem klientów do urządzania przestronnych i nowoczesnych przestrzeni. Nie oznacza to jednak, że zakupiona listwa przypodłogowa zawsze musi być biała. Podczas zakupów dokładnie zapoznaj się ze specyfikacją. Jeśli wykończenie stanowi tylko farba podkładowa to znak, że w każdej chwili samodzielnie możesz przemalować listwy dopasowując je do zmienionego wnętrza. Listwy w kolorze białym będą równie dobrze się komponowały we wnętrzach ciepłych, starodawnych, wypełnionych antykami. Wtedy można pozwolić sobie na wybranie bardziej ciekawego wzoru, dopasowanego do wykończeń mebli. Producenci podejmują się także wykonania listew przypodłogowych na zamówienie, dzięki czemu tworząc własny projekt, można nadać wnętrzu indywidualizmu. Jest to rozwiązanie dla najbardziej wymagających architektów własnego domu. Trzeba się jednak liczyć z faktem, że taki proces trochę trwa i gotowe listwy dotrą dopiero po kilku tygodniach. Biały kolor jest na tyle uniwersalny, że bez względu na kolor ścian oraz podłogi wpasuje się w każdy styl wykończenia wnętrza.

Zarówno nowoczesny salon, jak i starodawna kuchnia pozwalają na wykorzystanie listew podłogowych o różnych kształtach, ważne jest natomiast zachowanie stonowanej kolorystyki, by nie przeciążyć wnętrza. Listwy są tylko wykończeniem, nie mają za bardzo przykuwać wzroku gości, który powinien skupić się na reszcie udekorowanej przestrzeni.