Komfortowe i estetyczne drzwi szklane

Projektowanie wnętrz to jedna z najprężniej działających dziedzin architektonicznych w dzisiejszych czasach. Wiążę się to w dużej mierze z bogacącym się społeczeństwem, które chce posiadać atrakcyjne wizualnie i praktyczne mieszkania, które będą się wyróżniały na tle innych obiektów.

Szklane drzwi w wersji mlecznej

szklane drzwiTaki efekt osiąga się przede wszystkim dzięki odważnym decyzjom i nowoczesnym rozwiązaniom, które zaskakują swoim wyglądem, ale pozostają w sferze funkcjonalnej. Doskonałym przykładem rozwiązania tego typu są szeroko wykorzystywane szklane drzwi. Obiekt tego typu można umieścić praktycznie w każdym pomieszczeniu. Wielu osobom szklane drzwi kojarzą się z brakiem prywatności i intymności, jednak nie zawsze tak jest. Istnieją różne rodzaje szkła. Przede wszystkim można zdecydować się na przydymiane, czy też mleczne szkło przez które nigdy nie będzie wystarczającej widoczności aby coś dojrzeć. Istnieją jednak także bardziej zaawansowane systemy. Chociażby możliwe jest zainstalowanie drzwi szklanych, które po zakluczeniu stają się kompletnie mleczne. Takie drzwi w swoim stanie domyślnym są kompletnie przezroczyste. Jest to niesamowicie nowoczesne rozwiązanie, które z pewnością zszokuje każdego, kto zobaczy taki mechanizm.

szklane drzwiOczywiście drzwi szklane można instalować praktycznie wszędzie, popularne są one przy oddzielaniu części salonu, pomieszczeń użytkowych, czy nawet tarasu od wnętrza domu. Nic nie stoi także na przeszkodzie aby wszystkie drzwi w domu były szklane. Gwarantuje to uzyskanie bardzo nowoczesnej estetyki, która będzie pasować do dzisiejszych mebli i sprzętów. Częstym zmartwieniem jest także wytrzymałość takich drzwi, co także nie powinno być przesadnym zmartwieniem. Najczęściej wykonywane są one z wysokiej jakości, klejonego szkła, które cechuje się wytrzymałością na podobnym poziomie do litego drewna jeśli chodzi o uszkodzenia typowo mechaniczne. Jeśli chodzi o zarysowania to jest ono znacznie bardziej odporne. Szkło stosowane przy wytwarzaniu drzwi posiada bardzo wysoką twardość, a co za tym idzie niezwykle ciężko jest je zarysować, gdyż taki przedmiot można zarysować tylko czymś twardszym. Kolejną zaletą jest łatwość utrzymywania takich drzwi w czystości.

Ich gładką powierzchnie czyści się z dużą łatwością, gdyż wymagany do tego jest zaledwie odpowiedni płyn i szmatka. Dodatkowo w taki materiał nie wżera się brud i jest on kompletnie odporny na zabarwienia. Wszystkie te cechy decydują o popularności szklanych drzwi, które znajdują coraz to więcej zwolenników na rynku krajowym.