ławostoły

Ławostoły drewniane – wybrać sieciówkę czy małego wytwórcę?

Wielu próbowało przedstawiać plusy i minusy kupowania ławostołu w dużych, sieciowych salonach meblowych albo w mniejszych, lokalnych fabrykach mebli. Dlaczego zatem zajmujemy się tym tematem? Bo to temat właściwie nie do wyczerpania – chodzi bowiem o naszą wygodę i pieniądze a to, jak też wskazują badania, jedne z najważniejszych aspektów dla ludzi. Co zatem wybrać?

Gdzie kupić ławostół?

ławostołyDuże sklepy sieciowe właściwie zapewniają nam dwa aspekty o których wspomniałam: jest i tanio i wygodnie. Czy jednak aby na pewno? Postanowiliśmy to sprawdzić i dokładnie opisać jak wygląda proces kupna nowocześnie rozkładanej ławy i ławostoły w jednej z wrocławskich fabryk mebli. Ofertę fabryki znaleźliśmy na portalu aukcyjnym gdzie wystawia na sprzedaż swoje produkty, kontakt był bardzo łatwy, podany numer telefonu pozwolił, iż zamówienia dokonaliśmy bez wychodzenia z domu. Czas zamówienia to jedynie 10 dni roboczych. Po 7 dniach już otrzymaliśmy telefon, że ława jest do odebrania (była też opcja z dowozem – dla wygodnych). Była w kartonie w pięciu częściach – ciężka, co świadczyło o jakości materiału z jakiego została wykonana – rzeczywiście drewniana. Po przywiezieniu do domu okazało się, że złożenie jej trudne nie będzie, problemem nie była nawet waga, gdyż poszczególne jej elementy nie były aż tak ciężkie. Podobny mebel zamówiliśmy w sklepie sieciowym – też trzeba było czekać (i to aż do trzech tygodni) i również mebel był w częściach.

Już po otrzymaniu kartonu czuć było, iż ,,drewno” z którego ławostół wykonano nie jest aż tak ciężkie. Złożenie mebla wyglądało podobnie jak we wcześniejszym przypadku. A cena? Oba meble kosztowały około 300 zł a różnica jest widoczna gołym okiem, oczywiście na korzyść mebla z fabryki.