lustra dekoracyjne

Lustra dekoracyjne czyli remont z moją koleżanką

Od dawna planowałam remont swojego mieszkania. A może nie tyle nie remont pomieszczeń, ile remont mebli. Nie tak dawno malowałam ściany i cyklinowałam parkiet, więc nie wymagały one uwagi. Za to meble były już stare i zniszczone. Nie chciałam ich jednak od razu wyrzucić, to zawsze można zrobić.

Jakie wybrać lustra dekoracyjne?

lustra dekoracyjneNajpierw jednak postanowiłam, że spróbuję je odświeżyć, razem z moją koleżanką. Zajmuje się ona hobbystycznie rękodziełem. Robi co prawda takie mniejsze rzeczy, jak lampy w stylu prowansalskim, jakieś szkatułki czy świeczniki, a nie meble, ale mi to nie przeszkadzało. Razem jakoś damy sobie radę. Zaczęłyśmy od wizyty w sklepie z materiałami budowlanymi i wykończeniowymi. Tam kupiłyśmy zapas farby, pędzli, polerkę i inne podobne sprzęty, które mają nam pomóc z remoncie mebli. Kiedy tak chodziłyśmy po sklepie to bardzo spodobały mi się lustra dekoracyjne, szczególnie takie stylizowane na lustro w starym stylu. Uznałam, że może się mi przydać, żeby nadać pomieszczeniom nowego wyglądu. Jednak to tylko dodatek. Musiałyśmy się skupić na meblach. Wybrałam meble shabby chic, ponieważ od zawsze bardzo podobał mi się ten styl. Przeczytałam w internecie, ze wykonanie takich mebli nie jest trudne, więc mogę się z tym zmierzyć.

Trzeba się oczywiście do tego przyłożyć, ale damy sobie radę. Nie było łatwo, ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Meble shabby chic zostały ukończone i stoją teraz w moim salonie i jadalni. Jestem bardzo zadowolona z tego remontu.