malowanie antykorozyjne konstrukcji stalowych

Malowanie antykorozyjne konstrukcji stalowej

Stal jest materiałem, który charakteryzują bardzo dobre właściwości. Jest trwała – konstrukcja stalowa potrafi przetrwać naprawdę długie lata. Jest też wytrzymała, nie tylko na uszkodzenia mechaniczne, ale także na warunki atmosferyczne. Ale jak każdy metal, nie jest naturalnie odporna na korozję.

Malowanie konstrukcji przez fachowców

malowanie antykorozyjne konstrukcji stalowychNa szczęście obecnie istnieje wiele różnych metod, które pozwalają na zabezpieczenie antykorozyjne tego materiału. Podstawę stanowi malowanie antykorozyjne konstrukcji stalowych. To zadanie wykonują profesjonalne firmy, które posiadają do tego odpowiednie sprzęty, a także dysponują najlepszymi materiałami – farbami pochodzącymi od sprawdzonych producentów i posiadającymi certyfikaty uprawniające do wykorzystania ich w ten sposób. Farby takie mogą być jedno- lub dwuskładnikowe. Ale przed ich zastosowaniem należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu podłoża. Nie chodzi tutaj tylko o pozbycie się zanieczyszczeń – musi to być przeprowadzone naprawdę dokładnie, najpierw należy podłoże wypiaskować lub w gorszych przypadkach – śrutować, następnie zeszlifować oraz odtłuścić.

malowanie antykorozyjne konstrukcji stalowychDopiero gładkie podłoże nadaje się do zaaplikowania farby. Oczywiście nie ma znaczenia, jak długo dana konstrukcja stalowa istnieje – nawet stare obiekty można odpowiednio przygotować i sprawić, że będą wyglądać atrakcyjnie dzięki zastosowanej farbie antykorozyjnej. Profesjonaliści wykonują malowanie antykorozyjne na przykład mostów, kominów, silosów i tak dalej. Czasami wymagane jest działanie na wysokościach, na szczęście firmy posiadają uprawnienia do prowadzenia usług alpinistycznych, dlatego i z tym nie ma problemu. Tego typu usługi wykonuje technik linowy, który posiada badania pozwalające mu na pracę na wysokościach, ponadto zawsze działa zgodnie z zasadami BHP. Po wykonaniu malowania przeciwkorozyjnego na wysokościach, poprawność przeprowadzonych prac może poświadczyć inspektor powłok malarskich, oczywiście on też jest uprawniony do działań na wysokości i posiada wszystkie niezbędne kwalifikacje oraz umiejętności, które zapewnią mu bezpieczeństwo. Podczas takiej inspekcji oceniane jest spełnienie norm polskich i europejskich.

Sprawdza się, czy powierzchnia była odpowiednio przygotowana, jakiej grubości jest dana powłoka malarska a także inspektor przegląda dokładnie całą powierzchnię, aby znaleźć możliwe ubytki w warstwie malarskiej. Po takiej inspekcji klient ma pewność, że powłoka antykorozyjna będzie dobrze spełniać swoje zadanie przez naprawdę długie lata, a konstrukcja stalowa będzie wyglądała estetycznie.