ocieplanie pianką pur

Metoda ocieplania za pomocą pianki PUR

Istnieje wiele sposobów ocieplania budynków, jednak ostatnio coraz większą popularność zdobywa ocieplanie pianką PUR. Dlaczego? Ponieważ jest to metoda szybka, ale przy tym niebywale skuteczna, zdecydowanie wygrywa więc z rozwiązaniami tradycyjnymi takimi jak ocieplanie styropianem czy wełną mineralną.

Ocieplanie PUR jest popularne

ocieplanie pianką pur Najczęściej wykorzystuje się piankę PUR do izolowania termicznego poddasza wentylowanego lub niewentylowanego. Stosuje się tutaj piankę otwarto- lub zamkniętokomórkową, w zależności od budynku. Dzięki temu można skutecznie zapobiegać przypływowi zimnego, wilgotnego powietrza z zewnątrz. Dzięki skutecznemu ociepleniu nie ma też możliwości, aby ciepłe powietrze z pomieszczeń uciekało poza budynek. Jeśli interesuje nas takie ocieplanie pianką PUR Warszawa jest miastem, w którym tę usługę oferuje coraz więcej firm budowlanych. Jeszcze nie każda, ponieważ – w odróżnieniu od ocieplania styropianem – aby ocieplić budynek pianką, trzeba posiadać do tego specjalistyczny sprzęt. Tylko firmy, które go zakupiły, mogą przeprowadzać takie ocieplanie. Z tego też względu bardzo rzadko osoby prywatne, które budują lub remontują dom na własną rękę, mogą samodzielnie przeprowadzić ocieplanie pianką – sprzęt ten jest dość drogi i jego zakup na jednorazowy użytek po prostu mija się z celem. Dlatego właśnie naprzeciw nam wychodzą firmy budowlane oferujące już ocieplanie pianką PUR i to w całkiem atrakcyjnej cenie.

ocieplanie pianką pur Warto jednak wcześniej sprawdzić, czy dana firma korzysta ze sprawdzonych, profesjonalnych środków – z wysokiej jakości pianek, które faktycznie dobrze się sprawdzą w swojej roli. Wybrana technologia powinna być dostosowana do konkretnego budynku. Tylko wówczas izolacja będzie skuteczna i zabezpieczy obiekt przed wilgocią z zewnątrz, jak i innymi czynnikami atmosferycznymi. Jeśli ktoś jeszcze ma wątpliwości co do tego, jak wysoką jakością odznacza się izolacja wykonana za pomocą pianki PUR, powinien zapoznać się z badaniami i testami prowadzonymi od kilku lat, które potwierdzają skuteczność tego sposobu ocieplenia. Choć obecnie ta metoda jeszcze musi konkurować z tymi znanymi od lat, wiele wskazuje na to, że w przyszłości to właśnie ona będzie główną metodą ocieplania budynków.

Przede wszystkim ze względu na swoją skuteczność i możliwość uzyskania maksymalnej szczelności bez mostków termicznych, ale też ze względu na szybki sposób aplikacji, który nie stwarza najmniejszych problemów, jeśli tylko posiada się odpowiedni, profesjonalny sprzęt pozwalający na jej przeprowadzenie.