Modne deski tarasowe – jakie wybrać?

Wybór desek tarasowych wiąże się z różnymi dylematami. Przede wszystkim należy się zastanowić nad tym, na jakich cechach tych desek człowiekowi zależy. Wiadomo, że różne tworzywa w odmienny sposób reagują na przykład na zmienne warunki pogodowe.

Deski tarasowe i ich zabezpieczenie

deski tarasoweW innym stopniu absorbują wilgoć i tak dalej. Na pewno deski drewniane mniej odporne są właśnie na wodę. Można takie modne deski tarasowe w toruniu dodatkowo zabezpieczyć, używając odpowiedniego oleju zmniejszającego wnikanie wody w deski. Poza tym deski kompozytowe różnią się od drewnianych tym, że mają jednolity kolor. Drewno nigdy nie jest w takim stopniu jednolite. Jeśli więc zdarzy się drewno zadrapać, to nie jest to tak widoczne jak na desce kompozytowej. Poza tym skompletowanie identycznych desek kompozytowych może stanowić problem, gdyż różne partie tego produktu mogą się różnić odcieniem. Na pewno jednak zaletą desek kompozytowych jest z kolei to, że nie wymagają one odnawiania. Nie trzeba ich też malować ani w żaden sposób dodatkowo zabezpieczać. Z pewnością jednak będą wymagały mniejszej dbałości na bieżąco. Jeśli chodzi z kolei o cenę, która często gra ważną rolę, może być ona porównywalna. Wszystko zależy od tego, jakie drewno albo deski się wybierze. W Toruniu cena za deski kompozytowe to średnio około trzysta złotych za metr kwadratowy. Są oczywiście deski nieco droższe i nieco tańsze, a wszystko zależy od tego, jaką firmę się wybierze.

deski tarasoweMożna nabyć też i deski kompozytowe za czterysta złotych za metr kwadratowy. Jeśli zaś chodzi o deski drewniane, cena jest w jeszcze większym stopniu zależna od rodzaju. Drewno może bowiem pochodzić na przykład z modrzewia, ale też z wielu innych drzew. Układanie deski tarasowej kompozytowej jest z zasady łatwiejsze niż układanie desek drewnianych. Na pewno jest to także duża zaleta, szczególnie kiedy ktoś chce taras zakładać samodzielnie. Montaż deski kompozytowej nie jest trudny pod warunkiem, że zrobi się w dobry sposób wylewkę. Stanowi ona na pewno podstawę, żeby taki taras dobrze wyglądał. Deski drewniane także mają wiele zalet i są przede wszystkim zrobione wyłącznie z tworzywa naturalnego. Wybór więc odpowiedniego tworzywa na taras nieraz jest zadaniem trudnym, gdyż zawsze są i wady, i zalety. Każdy musi sam zadecydować, co mu się bardziej przyda i co uważa za materiał bardziej odpowiedni dla siebie.

Wiele może zależeć także od miejsca, w którym taras będzie wybudowany. Jeżeli taras będzie znajdował się pod dachem, drewno naturalne może się także nieźle sprawdzić, gdyż wówczas nie będzie tak narażony na działanie wody.