Naklejki sposobem na aranżację pokoju dziecięcego

Pokój dziecka to miejsce, do którego rodzice przykładają dużą wagę, podobnie jak dzieci, kiedy podrastają. Dlatego jego aranżacja to ważny etap i spore przeżycie dla najmłodszych. Obecnie mamy bardzo wiele możliwości na ciekawe udekorowanie pomieszczenia w taki sposób, by było przyjazne dla dzieci. Są to między innymi miękkie dywany w baśniowe postacie, ciekawe tapety, kolorowe mebelki i szereg ozdób.

Naklejki dla dzieci – pokój jak z bajki

naklejki dla dzieciWśród ozdób ściennych bardzo popularne stały się kolorowe naklejki dla dzieci, które dostępne są w bardzo wielu wzorach. Mogą to być zwierzęta, rośliny, auta czy lalki. Popularne i ciekawe są też miarki wzrostu. Jak wiadomo każdy kolejny centymetr jest dla dziecka dużym wydarzeniem, które powinno zostać uwiecznione. Ciekawą opcją są także świecące naklejki ścienne. Już kilkanaście lat były one popularne i chętnie stosowane w pokojach dziecięcych, jednak ich jakość znacznie odbiegała od obecnych modeli. Dzisiejsze świecące naklejki na ścianę są łatwe w montażu, po ich ściągnięciu nie ma nieestetycznych plam. Są bardzo ciekawym pomysłem, który pomaga dziecku zasnąć i przenieść się w spokojną krainę snu. Ich nie bywałą zaletą jest możliwość błyskawicznej metamorfozy pomieszczenia bez zbędnego remontu i wielkich nakładów finansowych. Naklejki na ścianę bowiem, kupimy już od kilkunastu złotych, w zależności od ich wielkości i wykończenia. Nieco droższe są te świecące oraz fototapety dla dzieci, które także kupimy w sklepach z artykułami do dekoracji ścian. Ciekawym produktem są też naklejki pod kontakt, dzięki którym unikniemy pobrudzenia się ścian. Dostępne są także naklejki na szyby i lustra, które dają równie ciekawy efekt. Rosnącą popularnością cieszą się też naklejki do kuchni, które można stosować zarówno na ścianach, jak i na frontach szafek. Innym rozwiązaniem, są szablony malarskie. Jest to rozwiązanie charakteryzujące się zbliżoną ceną w porównaniu do naklejek, jednak należy jeszcze doliczyć tutaj koszt dobrej jakości farby. Zastosowanie najtańszej lub niestaranne przyłożenie szablonu może skutkować słabą jakością wzoru, która zamiast ozdabiać będzie szpecił wnętrze.

 

Szablony malarskie występują w wielu wzorach i można je stosować na wszystkich ścianach pokrytych gładziami. Ze względu na montaż jest to rozwiązaniem znacznie mniej wygodne, które dodatkowo może okazać się droższe. Jest ono także rzadziej stosowane w dziecięcych pokojach, ponieważ te najczęściej wykańczamy tapetą. Jeżeli jednak pokój dziecka pomalowany jest farbą, to szablony malarskie mogą go zdecydowanie ozdobić i uczynić bardziej przytulnym.