nawóz do trawników

Nawozy przydatne w ogrodzie

Wzrost i kwitnienie roślin zależy od wielu czynników. Ważne jest odpowiednie podłoże, regularne podlewanie, czy nasłonecznienie. Bez podlewania rośliny uschną, bez słońca nie będą produkować chlorofilu, a kiepska ziemia sprawi, że będą słabo rosły. Jednak ważne w procesie hodowania roślin, a często zaniedbywane, jest nawożenie.

Dobry nawóz do trawnika

 nawóz do trawnikówDobry nawóz może nie tylko sprawić, że roślina będzie lepiej rosła, ale także że jakość gleby się poprawi, a szkodniki nie będą stanowiły zagrożenia dla uprawy. Jak wybrać dobry nawóz? Na pewno warto celować w produkty znanych i docenianych przez specjalistów marek. Dobre produkty zawsze będzie oferować firma Florovit – nawóz do trawników, warzyw, czy drzewek owocowych można kupić w wielu sklepach. Czym się różnią te nawozy? Na pewno zawartością składników odżywczych. Nawozy zwykle zawierają takie pierwiastki jak magnez, wapń, czy azot, w zmiennych proporcjach. Jedne rośliny lubią na przykład więcej magnezu, a inne dużo wapnia. Ważna jest też oczywiście gleba. Są gleby o odczynie kwaśnym i zasadowym, bardziej i mniej przepuszczalne, piaszczyste i gliniaste. Nawóz trzeba właśnie wybierać nie tylko pod kątem rośliny, ale pod kątem gleby także. Dobry nawóz może sprawić, że ziemia będzie mniej zbita, bardziej przepuszczalna, przez co rośliny lepiej będą wchłaniały z niej wodę i składniki odżywcze.

 nawóz do trawnikówNawóz niweluje także pH gleby. Na glebach kwaśnych rosną inne rośliny niż na zasadowych. Kiedy jednak chcemy mieć różne rośliny na działce to trzeba wyrównać kwasowość gleby. Nawozy mogą różnić się też wielkością ziarenek. Są nawozy, które mają bardzo mały rozmiar granulatu, jak i te o dużych ziarenkach. Granulat mały szybciej się rozpuszcza, jednak jego rozsypanie zajmuje więcej czasu. Duży granulat sprawdzi się przede wszystkim tam, gdzie trzeba przekopać całą ziemię, bo jest ona marnej jakości i hodowca chce to poprawić. Co daje stosowanie nawozu? W przypadku trawników nawóz sprawi, że będzie ona gęstsza i ładnie zielona. Dodatkowo nawóz może zapobiegać pojawianiu się na trawniku mchu i chwastów. Nawozy do roślin owocujących mają na celu zwiększenie kwitnienia i poprawe jakości plonów np. większe owoce.

Przy kwiatach chodzi zwykle o zwiększę kwiaty i dłuższe kwitnienie, czasem można pobudzić kwiaty tak by miały owoce po raz drugi. Zdecydowanie warto jest stosować nawozy znanych marek takich jak Florovit. Są one łatwe do stosowania i szybko przynoszą spodziewane rezultaty. W ofercie Florovit można znaleźć nawozu do trawników, drzew, krzewów i kwiatów. Warto w nie inwestować.