ocieplenia pianką pur

Ocieplanie pianką – przydatne informacje

Stale przybywa osób, które podczas budowy domu samodzielnie wyszukują informacje na temat różnych materiałów, rozwiązań, produktów. Nie chcą być jedynie zdani na sugestie budowlańców, którym może zależeć jedynie na finansach, czy jak najszybszym wykonaniu pracy bez należytej staranności. Dokształcający się klient jest bardziej dociekliwy, chce wiedzieć co i jak będzie robione. Nie inaczej jest w przypadku wykonywania izolacji domów. I tu wiele się zmieniło.

Ocieplenie pianką poliuretanową

 ocieplenia pianką pur Osobom, którym zależy na taniości wybiorą styropian, ci którzy mają dom z poddaszem wezmą wełnę mineralną. A ci co wiedzą co jest najlepsze wybiorą profesjonalne ocieplenia pianką PUR w mazowieckim. To bez dwóch zdań najlepsza opcja jeśli chodzi o izolację całego domu. Co trzeba o tym wiedzieć? Na pewno warto wiedzieć, że są dwa rodzaje pianki PUR – jest pianka otwartokomórkowa i zamkniętokomórkowa. Ta pierwsza jest lżejsza, przepuszcza parę wodą, jednak nie ma wysokiej odporności na ściskanie. Ze względu na niską wagę jest często wybierana do izolacji poddaszy, ponieważ nie obciąży drewnianej konstrukcji dachu. Z kolei pianka zamkniętokomórkowa jest cięższa, odporna na ściskanie, ale nie przepuszcza wilgoci. W związku z tym jest idealna do hydroizolacji przy fundamentach, jak również przy izolowaniu basenów, czy rur. Pianki PUR nie ulegają procesowi utleniania, zatem nie zmniejszają swojej objętości z biegiem lat. Zapewniają skuteczną i trwałą izolację budynku. Warto wspomnieć o tym, że pianka jest bezpieczna zarówno dla ludzi, jak i dla zwierząt. Szczególnie zadowoleni będą alergicy, którzy często cierpią podczas przebywania na poddaszu pokrytego wełną mineralną.

 ocieplenia pianką pur Pianka jest także dobrym materiałem ociepleniowym ponieważ dokładnie pokrywa każdą powierzchnię i eliminuje mostki termiczne. Piankę się natryskuje przy pomocy węża. Od razu zaczyna ona zwiększać swoją objętość, a kiedy dojdzie do maksimum to zaczyna zastygać. Przy nakładaniu i po wyschnięciu bardzo przypomina piankę montażową w sprayu. Po wyschnięciu pianki PUR można ją np. ściąć nożykiem jeśli po rozprężeniu gdzieś wystaje. Nie wpłynie to na jakość i trwałość izolacji.

Reasumując, warto jest inwestować w nowoczesne usługi budowlane, do jakich niewątpliwie zalicza się natrysk pianki poliuretanowej. Pianka jest nieszkodliwa dla zdrowia, nie wywołuje alergii, jest lekka i solidna. Nada się do izolacji całego domu, jak i innych obiektów np. basenów. Warto znać różnice między dwoma rodzajami pianki PUR, by wiedzieć którą wybrać do zlecenia.