odgrzybianie budynków w Gdańsku

Odgrzybianie budynków i kupno starego dworka

Zawsze lubiłem otaczać się starymi rzeczami. Pewnego dnia przeglądając ogłoszenia z nieruchomościami w moim województwie zauważyłem stary dworek w pięknej okolicy. Już od dłuższego czasu planowałem przeprowadzkę, a tamtejsza okolica bardzo mi się spodobała.

Konieczność odgrzybiania budynku

odgrzybianie budynków w GdańskuPo umówieniu się z właścicielem i obejrzenia budynku od razu zauważyłem, że był długo sam. Również nie ukrywano tego, że potrzebny jest spory remont. Długo zastanawiałem się przed podjęciem ostatecznej decyzji ale perspektywa mieszkania w tak malowniczej okolicy, a w dodatku w starym dworku zwyciężyła. Po kupnie od razu zamówiłem wszelkie ekspertyzy mykologiczne. Konstrukcja była wykonana z drewna, a ja musiałem mieć jasną sytuację i wiedzieć w jakim jest stanie. Na szczęście wyszło w miarę dobrze, a ja mogłem planować kolejne działania. Po przyjściu ekipy remontowej dowiedziałem się niestety, że konieczne będzie osuszanie fundamentów. Nie spodziewałem się takiego przebiegu sytuacji ale nie miałem wyjścia. Tutaj chodziło w końcu o bezpieczeństwo mojej rodziny, a ja byłem za to odpowiedzialny. Właściciel tamtej firmy zaproponował mi również odgrzybianie budynków Gdańsk. Stwierdził, że kuchnia oraz dwie łazienki są w nie zbyt dobrym stanie i będą musieli zmienić wentylację aby w przyszłości uniknąć podobnych sytuacji. Takie działania były po prostu konieczne i od razu wynająłem fachowców. Oczywiście przed ostateczną przeprowadzką i tak musiałem przeprowadzić porządne badanie czystości powietrza. Nie która pleść oraz wilgoć mogły doprowadzić do chorób układu oddechowego. Na dodatek można było nabawić się astmy i uczulenia.

Miałem tylko to szczęście, że nie było potrzebne osuszanie piwnic, a poprzedni wykonawcy dobrze zrobili to pomieszczenie. Ja jednak i tak nie chciałem jej pozostawiać i zamierzałem wszystko zakopać i przerobić na normalną powierzchnię.