odkurzacze warsztatowe

Odkurzacze centralne do warsztatu

W wielu dzisiejszych przedsiębiorstwach wykorzystywane są nowoczesne oraz innowacyjne rozwiązania. Zgodnie z obecnie panującymi przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy w każdym zakładzie zatrudniającym ludzi musi panować ciągły ład i porządek. Z racji, iż w takich miejscach jak warsztaty można napotkać na różnego rodzaju zanieczyszczenia urządzenie, które je usuwa musi być wysoce wyspecjalizowane.

Odkurzacze o dużej mocy ssącej

odkurzacze warsztatoweObecnie jednym z nowocześniejszych rozwiązań są odkurzacze warsztatowe centralne. Charakteryzują się one ogromną mocą ssącą, dzięki której zdolne są uprzątnąć praktycznie każde zanieczyszczenia. Przez wielu specjalistów z branży ten typ urządzenia uważany jest za najlepszy. Odkurzacze warsztatowe centralne zdolne są zasysać zarówno materiały sypkie oraz mokre. Należy pamiętać, że płyny nie mogą w żaden sposób być łatwopalne. Taki styl pracy możliwy jest dzięki całkowicie oddzielonemu zbiornikowi na płyny. Ogromną zaletą jest ich możliwość współpracy wieloma elektronarzędziami wytwarzającymi ogromne ilości pyłów. Wąż odkurzacza należy przy pomocy odpowiedniej końcówki przymocować do obecnie pracującego urządzenia. Nowoczesne modele odkurzaczy posiadają funkcję automatycznego załączenia zasysania wraz z włączeniem się maszyny. Prawidłowy montaż odkurzacza warsztatowego centralnego wymaga odpowiedniej wiedzy technicznej. Jest to związane głównie z rozplanowaniem wszystkich najważniejszych podzespołów oraz umiejscowienia zbiorników na odpadki.

odkurzacze warsztatoweKiedyś siła ssąca zależała przede wszystkim od mocy urządzenia dziś unijne zaostrzenia spowodowały, że specyfikacja nie może przekroczyć 900 wat. Obecnie parametrem ważniejszym od mocy jest podciśnienie. W przypadku odkurzaczy warsztatowych zadowalającym atrybutem będzie dwa tysiące Paskali. Wielu producentów decyduje się również na podanie szybkości przepływu powietrza. Odkurzacze warsztatowe centralne są dużo lepsze od tradycyjnych wykorzystywanych w gospodarstwach domowych, ponieważ posiadają większe zbiorniki. Ich pojemność może sięgać do 45 litrów. Na rynku dostępne są warianty workowe oraz bez workowe wyposażone w specjalne filtry. Podsumowując odkurzacze warsztatowe to zaawansowane urządzenia zdolne pracować w ciężkich warunkach.

Wykonane są z bardzo wytrzymałych kompozytów odpornych na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Ich obsługa jet bardzo prosta i zasadniczo nie różni się niczym od standardowych odkurzaczy spotykanych na co dzień. Posiadając taki odkurzacz należy pamiętać o regularnym serwisowaniu oraz opróżnianiu zbiorników z zanieczyszczeniami.