przemysłowe oświetlenie hal

Oświetlanie hal przemysłowych

Przemysłowe oświetlenie hal może wydawać się dal w wielu osób dość problematyczną kwestią, istnieje wiele sposobów oświetlenia takich obiektów i także wiele rodzajów lamp wykorzystywanych do tego celu. Odpowiednie doprowadzenie światła do dużych, często pustych powierzchni może być całkiem sporym wyzwaniem. Tego typu lampy muszą posiadać dość sporą moc i być przy tym względnie wydajne.

LED w przemyśle

przemysłowe oświetlenie halZbyt duże wydatki nie są wskazane w żądnym biznesie, dlatego też jest to jeden z sektorów w którym można całkiem sporo zaoszczędzić. Jeszcze całkiem niedawno często stosowano różnego rodzaju żarówki żarowe, które charakteryzują się niską wydajnością i krótką żywotnością. Żarnik zbudowany z wolframu jest systematycznie rozgrzewany do bardzo wysokiej temperatury, co skutkuje w jego utlenianiu i szybkim przepaleniu takiej żarówki. Dodatkowo, utrzymanie temperatury takiego żarnika wymaga stałego dostępu do energii elektrycznej, a zatem jej pobór jest bardzo duży. Dlatego też tego typu żarówki są skrajnie nieopłacalne. Odrobinę lepszą opcją są halogeny, które działają na podobnej zasadzie, jednak ich przestrzeń jest wypełniona gazem szlachetnym, który powstrzymuje utlenianie się wolframu, co znacząco zwiększa jego żywotność. Dlatego też te żarówki mogą obsługiwać jeszcze większą moc, jednak niesamowicie się grzeją i pobierają ogromne ilości energii.

przemysłowe oświetlenie halDlatego też niezwykle popularny stał się ostatni trend w dziedzinie oświetlenia, a mianowicie, LED. Przemysłowe oświetlenie hal LED to lampy charakteryzujące się bardzo małym poborem energii elektrycznej przy bardzo wysokiej wydajności. Dlatego też ich popularność wystrzeliła w górę w ostatnich latach. Wybór żarówek ledowych jest ogromny, dlatego też każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla własnych potrzeb. Istnieje także spory wybór w lampach typowo przemysłowych, na które coraz chętniej decydują się wszelkiego rodzaju przedsiębiorcy. Jeśli posiadają one odpowiednią moc to są one w stanie produkować światło niezwykle intensywne, często nawet intensywniejsze, niż to produkowane przez halogeny. Największą zaletą ledów jest fakt, że robią to wszystko przy właśnie znacznie mniejszym poborze mocy i większej żywotności. Są to lampy niezwykle trwałe i przepalają się bardzo rzadko, potrafią one świecić nieprzerwanie latami zachowując swoją funkcjonalność.

Mają one także bardzo charakterystyczny wygląd, który dodaje dodatkowych walorów estetycznych w każdym miejscu, gdzie są one zamontowane. Przy odpowiednim montażu istnieje także możliwość odpowiedniego kontrolowania ich intensywności, czy koloru, co może być dodatkową zaletą w użytkowaniu.