projektowanie biurowców

Pogoda dla architektów – projektowanie biurowców

Ale był dzisiaj dzień. Czasem zdarzają się dni, które nie wiadomo do czego przypiąć. Chociaż z drugie strony trudno dzień do czegoś przypiąć. To raczej konkretnemu dniu można jakąś łatkę przyczepić. Od rana, kiedy jeszcze jechałem do biura padał deszcz.

Projektowanie biurowców jest trudne ale opłacalne

projektowanie biurowcówI to nie był jakiś tam mały, drobny deszczyk. To była prawdziwa ulewa, która niczym fontanna wszystko oblewała. I to oblewała bez wyjątku. Każdy, najdrobniejszy centymetr budynku, chodnika, czy nawet kogoś, to nieopatrznie wysunął się na zewnątrz był całkiem i dokładnie mokry. A jeżeli przebywał na dworze trochę dłużej, to wkrótce nie było na nim centymetra suchości. A wszystko była mokrość nad mokrościami. I w tym jakże zmoczonym nastroju wleciała mi przed oczy wiadomość mail: dzisiaj cie czeka fachowe nowoczesne projekty biurowców. Musze przyznać, że na przemian zrobiło mi się zimno, gorąco a nawet średnio. I nie wiedziałem, jak się mam do tego zabrać. Bo w końcu biurowce, to nie zwykłe projekty budynków, których tyle mam w swoim architektonicznym portfolio. Przy takim zadaniu to trzeba się bardzo wysilić. Gdyż nawet skomplikowane pod wyspecjalizowane, czy raczej wysublimowane gusta nowoczesne domy parterowe wydają się być kruchym źdźbłem unoszonym na wietrze. No, ale czasem zdarzają się zadania, które wymagają dużo więcej, niż normalnie z siebie dajemy. A nawet dużo więcej, niż chcielibyśmy dać. A to wszystko można otrzymać tam gdzie nasze biuro projektów. Tak bez wątpienia nasze biuro projektów jest jedno jedynie i niepowtarzalne. Nie wiem, czy są jeszcze w naszym mieście biura, w której można otrzymać profesjonalnie przygotowane i opracowane projekty hoteli. Kto wie, może jesteśmy jedyni. A dzięki temu Wrocław może być z nas dumny. A czy dla nas pracowników jest większy powód do chwały? Wydaje się, że chyba nie.

A kiedy nasze miasto jest z nas dumne, to my możemy być z siebie dumni, a i nasz szef może być z nas dumny i fajnie gdybyśmy mogli poczuć ta dumę w naszym portfelu. Bo chyba to jest w tym wszystkim najważniejsze: jasny portfel nasz.