meble do kuchni

Ponadczasowy design – kuchnia w stylu lat 90

Na przestrzeni lat w sztuce użytkowej powstało mnóstwo przedmiotów, które zyskały miano evergreenów, kształtując tym samym historię współczesnego designu. Reinterpretacja ikon wzornictwa z lat 90. XX wieku wywiera znaczny wpływ na koncepcje nowoczesnych projektów mebli oraz aranżacji wnętrz w budownictwie mieszkalnym oraz obiektach użyteczności publicznej i komercyjnej.

Meble w stylu vintage

meble do kuchniJednym z najpopularniejszych przedmiotów użytkowych, jakie powstały w połowie XX wieku było ponadczasowe krzesło DAW, zaprojektowane z myślą o konkursie odbywającym się w najsłynniejszym nowojorskim muzeum sztuki współczesnej i mimo, iż nie zajęło pierwszych lokat w tamtejszym konkursie, to spotkało się z wielką przychylnością zarówno jury jak i klientów rynków, że jego zmodernizowane wersje do dziś goszczą we wnętrzach kuchni miłośników dobrego designu. Siedzisko wykonane z plastiku zostało osadzone na projekcie lekkiej, a za razem stabilnej metalowej konstrukcji. Pierwotna wersja kuchennego krzesła posiadała oparcia, jednakże z biegiem czasu zmieniło ono formę na bardziej ergonomiczną, a zamiast metalowych nóg obecnie w popularnych magazynach wnętrzarskich meble do kuchni inspirowane ikoną designu lat 90. zastąpiły mocne, opracowane na podstawie przekroju walca nogi. Projekt krzeseł świetnie współgra z nowoczesnymi projektami funkcjonalnych przestrzeni kuchennych, a kreatywna zabawa kolorem, jaką umożliwia łatwy w adaptacji plastikowy materiał siedziska, umożliwia ciekawe budowanie tożsamości wnętrza poprzez dowolny dobór kolorów krzesła.

meble do kuchniPonadczasowa koncepcja i modernizacja podstawowej formy może z powodzeniem stanowić praktyczny element wyposażenia kuchni lub otwartej przestrzeni połączonej z jadalnią i salonem. Krzesła zaprojektowane na podstawie bazowego projektu konkursowego z lat 90. XX wieku świetnie odnajdują się we współczesnych koncepcjach urządzania innowacyjnych kuchni, znakomicie współgrając zarówno z klasycznymi, drewnianymi stołami jak i lustrzanymi taflami blatów z hartowanego szła. Harmonijnie dopasują się również do nowoczesnych, prostych mebli w klasycznej zabudowie kuchennej wprowadzając element dynamiki w przestrzeni, dzięki łagodnemu wyprofilowaniu siedziska, które tworzy subtelne łuki. Ciekawym dodatkiem do tego typu krzeseł mogą być małe, futrzane koce czy kolorowe poduszki.

Z uwagi na zastosowane materiały cena rynkowa krzesła nie przekracza 100,00zł, dzięki czemu jest ono dostępne w przystępnej cenie dla każdego, kto ceni sobie możliwość wdrożenia do projektu wymarzonej kuchni mebli „z duszą”, inspirowanych koncepcją prawdziwych artystów w sztuce ponadczasowego wzornictwa.