posadzki dekoracyjne

Posadzki betonowe – innowacyjne rozwiązania aranżacyjne

Cienkowarstwowe i doskonałe posadzki betonowe do wnętrz, są naturalnym i bez-spoinowym materiałem uwielbianym przez właścicieli domów oraz mieszkań, których zastosowali w swoich wnętrzach styl nowoczesny, loftowy, bądź również industrialny.

Unikalne posadzki dekoracyjne

posadzki dekoracyjneCienkowarstwowy materiał nadaje wnętrzom, jak i samym posadzkom unikalny charakter. Beton stanowi innowacyjne rozwiązanie aranżacyjne w wielu wnętrzach. Jest on doskonałą alternatywa dla paneli drewnianych czy płytek ceramicznych. Posadzki betonowe, nadają się również do zastosowania wraz z ogrzewaniem podłogowym, co umożliwia wykorzystanie całkowitej powierzchni mieszkania lub domu, bez potrzeby zastawiania ścian lub powierzchni podłogi innym rodzajem ogrzewania, jak i tradycyjnymi kaloryferami. Ich parametry i właściwości oraz trwałość pozwala na zastosowanie także w magazynach i zakładach przemysłowych. Posadzki betonowe dzielą się na dwie poszczególne grupy, ze ze względu na wygląd. Występują w postaci jednolitej, gładkiej, jednokolorowej tafli o wysokim połysku. Drugą grupą są unikalne posadzki dekoracyjne z Wrocławia, które charakteryzują się grubsza struktura. Spowodowane jest to tym, iż do materiału posadzki dodaje się dane kruszywo.

posadzki dekoracyjneW których zarówno osnowa, jak i kruszywo występuje w różnych kolorach i wzorach. Powyższe kruszywo występować może także w wielu kształtach, a także w różnych wielkościach. Najczęściej używanym materiałem wykorzystywanym jako dodatek do posadzek betonowych jest kruszywo kwarcowe, bazaltowe bądź szklane. Długość realizacji projektu posadzki i jej wykonania zależny jest przede wszystkim od systemu, jaki pragniemy zastosować do danej posadzki. Każdy z systemów, bez zależności jaki zostanie wybrany posiada kilka etapów. Pierwszym z nich zazwyczaj jest przygotowanie podłoża, następnie wykonuje się warstwę podkładową, dopiero po dokonaniu tych czynności wylewana zostaje posadzka właściwa. Po wyschnięciu i odpowiednim ugruntowaniu posadzki zostaje ona wypolerowana. Stąd ich pożądany połysk. Wiele firm posadzkarskich wykonuje posadzki samopoziomujące się, ich wykonanie trwa najczęściej od tygodnia do dziewięciu dni. Zastosowanie betonu na podłodze domu nada mu przemysłowego klimatu, a taki jest niezbędny, gdy pragniemy posiadać wnętrze loft. Jest to niezwykle modne rozwiązanie aranżacyjne wnętrza.

Betonowa posadzka idealnie współgra z metalem, stalowymi dodatkami, jak i szkłem oraz cegłą. Szary beton jest najczęściej wykorzystywanym, idealnie pasuje do białych ścian, natomiast posadzka czerwona z dodatkiem kruszywa kwarcowego idealnie połączy się z cegłą w pomieszczeniach takich jak piwnica czy kuchnia.