udrażnianie rur

Profesjonalne udrażnianie rur we Wrocławiu – usuwanie korzeni

Dla kanalizacji groźne są wszelkie rozszczelnienia, powodują one bowiem wydostawanie się ścieków do gruntu. To z kolei skutkuje spadkiem ich jakości mającym znaczenie na przykład dla rolnictwa. Najbardziej narażone na rozszczelnienie są złączenia, na które napierają rosnące korzenie drzew i krzewów. Równie ważne i szkodliwe jest ograniczenie przepustowości instalacji prowadzące nawet do całkowitego jej zapchania. Udrożnić kanalizację można na dwa sposoby – rozkopując ją, co stanowi bardzo kosztowny i czasochłonny proces, lub używając nowoczesnego i zdalnego sprzętu.

Zalety profesjonalnego udrażniania rur we Wrocławiu z korzeni

udrażnianie rurInnowacyjne roboty frezujące mogą posłużyć do udrożnienia instalacji w miejscu nieprzełazowym. Na ogół są to rury zbyt cienkie, aby mógł przez nie przejść specjalista. Operator posługujący się pulpitem sterującym – który jest przenośny lub zamontowany w aucie – może sterować robotem, a dzięki wbudowanej w niego kamerze ma także wgląd we wszystko, co znajduje się w instalacji kanalizacyjnej. Niezbędna okazuje się także lampka LED, ponieważ rury są miejscem pozbawionym oświetlenia. Po zlokalizowaniu usterki, czyli w tym przypadku zniszczonych złączeń w kanalizacji lub miejsc o ograniczonej przepustowości, należy zabrać się za wycinanie korzeni. Jest to łatwe dzięki diamentowym głowicom napędzanym systemem hydraulicznym.

udrażnianie rurKilkadziesiąt tysięcy obrotów na minutę pozwala nie tylko ciąć korzenie, ale nawet dużo twardsze materiały, takie jak beton. Do najmniejszych rur nie przedostanie się jednak nawet robot frezujący, dlatego niezbędna jest spirala czyszcząca. Na jej końcu znajduje się zwykle stalowy przecinak tnący w dwóch kierunkach i zasilany elektrycznie. To doskonałe narzędzie dla hydraulika, któremu profesjonalne udrażnianie rur we Wrocławiu nie sprawi żadnego kłopotu – stara kanalizacja w stolicy Dolnego Śląska jest bowiem przerośnięta korzeniami, dlatego specjalista musi umieć obsługiwać nowoczesny sprzęt. Dzięki robotom frezującym oraz innym innowacyjnym narzędziom można w łatwy sposób pozbyć się roślin z instalacji.

To doskonała alternatywa dla czyszczenia kanalizacji metodą ciśnieniową, bowiem woda może uszkodzić rury wcześniej nadwyrężone przez przerosty korzeni. Warto zwrócić uwagę na to, że najstarsze kanalizacje, jakie można spotkać w wiekowych miastach, są najbardziej narażone na zniszczenia dokonane przez rosnące drzewa czy krzewy. Skutkiem uszkodzonych złączeń może być wyższa zawartość substancji organicznych w gruncie, co stanowi nawóz dla niszczących rury roślin.