projektowanie wnętrz

Projektowanie wnętrz w stylu angielskim

Wielka Brytania jest nie tylko krajem wiecznej mgły, Big Bena, czy rodziny królewskiej. Jest to także kraj, który stworzył wyrazisty styl aranżacji wnętrz. Styl angielski ma wiele odmian. Miał on duży wpływ na styl kolonialny, jaki jest połączeniem stylu wiktoriańskiego i stylu egzotycznego.

Niedrogie projektowanie wnętrz w Szczecinie – styl angielski

projektowanie wnętrzJest też styl industrialny, który rozwinął się na terenach poprzemysłowych. Jednak najbardziej znany jest styl ,,typowo” angielski, czyli romantyczny, wiejski. Czym się charakteryzuje niedrogie projektowanie wnętrz w Szczecinie w stylu angielskim? Na pewno powinny to być wnętrza do których chcemy wracać. Muszą być one przytulne, wygodne, domowe, takie w których chcemy przebywać i czujemy się tam swobodnie. Taki styl przypomina sielankowe wnętrza wiejskie, nostalgiczne, tradycyjne. Dodatkowo architektura takich wnętrz często zakłada też obecność kominka. Kominek dodatkowo wprowadza ciepłą atmosferę, a strzelający ogień w kominku sprawia, że jest to idealne miejsce do spędzania chłodnych, zimowych wieczorów. Kolory jakie używa architekt wnętrz ze Szczecina to przede wszystkim jasne barwy. Jako podstawę używa się biel, do tego często pojawiają się pastele.projektowanie wnętrz

Motywy najczęściej się pojawiające to motywy kwiatowe, najczęściej róży, w takim też kolorze. Dzięki temu wnętrza wydają się bardzo romantyczne i marzycielskie, idealnie dla osób lubiących bujać w obłokach i czytać angielską literaturę epoki. Motywy kwiatowe pojawiają się nie tylko na poduszkach, kanapach czy dodatkach, ale również na tapetach, narzutach czy kanapach. Oczywiście pojawiają się także kwiaty naturalne, choć często są to kwiaty suszone, a nie świeże. Jednak dzięki nim nasze wnętrze zostanie dopełnione. Z pewnością jeśli chodzi o podłogę to musi być to podłoga drewniana. Materiały powinny być naturalne, unika się natomiast elementów metalowych i surowych. Poza drewnem architektura wnętrz angielskich wykorzystuje także tkaniny obiciowe na meblach, dodatki także z tkanin, może pojawić się też szkło. Dla kogo będą dobre takie wnętrza w stylu angielskim? Na pewno osoby lubiące w domu rodzinna atmosferę, przytulne pomieszczenia, czy też lubią romantyczną literaturę i styl powinny być zadowolone z takiej aranżacji.

Dla niektórych może się ona wydać przestarzała, czy staroświecka, z pewnością nie spodoba się osobom lubiącym nowoczesność i designerskie dodatki. Podsumowując, wnętrza angielskie to jasne barwy, wygodne meble i przytulne wnętrza z kwiatowymi dodatkami, w którym na pewno będziemy czuli się dobrze i będziemy chętnie do niego wracać.