Projekty ogrodów miejskich

Samorządowcy coraz częściej zdają sobie sprawę z tego jak bardzo ważne jest zapewnienie swoim mieszkańcom i obywatelom odpowiedniej przestrzeni. Nie każdy bowiem ma chociaż mały ogródek przed swoim mieszkaniem, nie może również wygrodzić sobie kawałka trawnika, by go pielęgnować.

Profesjonalne projektowanie ogrodów

projektowanie ogrodówChcąc jednak przebywać na świeżym powietrzu zwłaszcza podczas pięknych, słonecznych dni mieszkańcy decydują się na to, aby udać się do miejskiego parku czy ogrodu. Tam zawsze mogą spokojnie usiąść na jednej z ławek, porozmawiać z innymi mieszkańcami a dzieci mogą się wyszaleć. Jest jednak kilka parków, które cały czas potrzebują modernizacji. Nie spełniają one bowiem nie tyle oczekiwań odwiedzających, co nie są estetyczne oraz bezpieczne dla dzieci. Co w takim wypadku powinni uczynić samorządowcy? Przede wszystkim zdecydować się na profesjonalne projektowanie ogrodów. Specjaliści, którzy działają w branży już od bardzo wielu lat dokładnie wiedzą w jaki sposób powinien wyglądać park czy ogród, który ma służyć ludziom. Przede wszystkim warto jest rozeznać się w tym co już znajduje się w parku i zaadaptować przestrzeń na nowo. To pozwoli zaoszczędzić sporo czasu ale i pieniędzy.

projektowanie ogrodówWarto zrewitalizować skalniaki, które przecież mogą jeszcze sporo posłużyć. Warto jest również wydzielić miejsce na plac zabaw dla dzieci. Zgodnie z szeregiem norm jakie musi spełniać taki obiekt powinien być on wyposażony o dobre podłoże – piasek bądź gumową podłogę. Wszelkie elementy powinny zostać wykonane z plastiku bądź drewna. Elementy metalowe powinny stanowić niezbędne minimum w postaci na przykład łączeń. Warto również w takim parku pomyśleć chociaż o drobnej fontannie. Ukojenie w niej zapewne znajdą dzieci, jednak warto jest również wspomnieć o osobach starszych. Naturalnie wokół fontanny warto jest ustawić ławeczki. Siadać na niej będą osoby starsze, które źle znoszą wysokie temperatury. Orzeźwiająca mgiełka wodna będzie sprawiała, że temperatura wydawać będzie się niższa, co będzie bardzo przyjemne. Warto jest również wydzielić miejsce na różnego rodzaju gry zespołowe czy stolik na przykład do ping ponga. Warto pomyśleć o wszystkich pokoleniach mieszkańców.

Będzie to świetna lekcja dla młodzieży, która będzie przebywać zarówno z młodszymi jak i starszymi. Nauczą się empatii, pomocy bliźniemu. Profesjonalne zaprojektowanie parku pozwoli każdemu mieszkańcowi cieszyć się czasem wolnym w taki sposób w jaki sam zadecyduje. Warto więc poprosić o pomoc specjalistów, rozpisać przetarg. Dzięki temu przestrzeń miejska tylko zyska.