projektowanie wnętrz

Propozycje architektów wnętrz

Wchodząc do pomieszczenia, nasz wzrok od razu obejmuje całe wnętrze – to pierwsze wrażenie zależy więc od koloru ścian, od ilości mebli, stylu zastosowanych dodatków.

Projektowanie wnętrza w stylu skandynawskim

projektowanie wnętrzNie przywiązując wagi do tych spraw, możemy – zamiast przytulnego wnętrza – uzyskać widok, który zupełnie nie zachwyci naszych oczu. Aby tego uniknąć, można skorzystać z usług architekta wnętrz. Każdy twórczy projektant wnętrz z Gdańska z pewnością charakteryzuje się wysokim poczuciem estetyki, dzięki czemu proponowane projekty wnętrz wyróżniają się wyjątkowym smakiem. Już odpowiedni dobór kolorów może sprawić, że wnętrze wyda się o wiele przyjemniejsze dla oka. Architekci wnętrz, w swojej ofercie posiadają wykonywanie aranżacji wnętrza od zera – co jest polecane osobom, które dopiero wprowadzają się do mieszkania i nie kupiły jeszcze żadnych mebli, wówczas kreator wnętrza może nie tylko przygotować projekt z wizualizacją 3D, ale także pomóc w doborze mebli, dodatków, urządzeń AGD i RTV, w doborze oświetlenia, armatury kuchennej, jak i łazienkowej.

projektowanie wnętrzW przypadku, gdy nasze wnętrze jest już wyposażone, a my po prostu mamy ochotę na profesjonalne zmiany – projektant wnętrza stara się w nowej aranżacji wykorzystać jak najwięcej posiadanych już mebli – czasami na przykład warto, zamiast kupować nowy stolik kawowy, pomyśleć o redesignu starego: odnowienie go, pomalowanie i ozdobienie to pewien wysiłek, jednak efekt bardzo często jest zaskakujący. To naprawdę godne podziwu, że w krótkim czasie dany mebel może zupełnie zmienić swój styl. Jest to opcja wartościowa zwłaszcza wówczas, jeżeli chcemy, aby nowa aranżacja opierała się właśnie na konkretnym stylu – na przykład skandynawskim. Styl skandynawski wykorzystuje prostotę i naturalne materiały. Drewniane meble są malowane na biało lub też zostawiane w swoim naturalnym kolorze, ale celowo postarzane. Obok nich warto wykorzystać materiały takie jak len, bawełna czy wiklina. Dominującym kolorem jest zawsze biel, dlatego warto pomyśleć o jasnych ścianach i podłodze. Ponadto dzięki wykorzystaniu jasnych barw, zyskujemy wrażenie czystości i przestronności, nawet wówczas, gdy pomieszczenie jest małe. Warto pamiętać też o tym, że styl skandynawski wymaga dużej ilości światła – i to naturalnego, dlatego okna powinny być duże i najlepiej nieosłonięte.

Styl skandynawski jest jednak tylko jedną z licznych propozycji każdego architekta wnętrz. Niektórzy klienci decydują się jednak na mieszanie stylów, które pozwala na wykorzystanie najlepszych elementów z każdego z nich.