szafy wnękowe na wymiar

Przedpokój – jak go zaaranżować?

Zazwyczaj nie przywiązujemy dużej wagi do przedpokoju w mieszkaniu. Jest to pomieszczenie, które po prostu „jest”. Pełni funkcję łącznika pomiędzy poszczególnymi wnętrzami, w których toczy się codzienne życie. Choć często przedpokój jest dla nas nieważny, warto go odpowiednio zaaranżować. Dla gości będzie to bowiem pierwsze pomieszczenie, które zobaczą.

Szafy wnękowe jako schowek

szafy wnękowe na wymiarDobre wrażenie byłoby więc pożądane. Ale nie chodzi jedynie o estetykę. Przedpokój ma też duży potencjał funkcjonalny. Warto optymalnie wykorzystać tę przestrzeń, w ten sposób będziemy mogli „odgracić” inne pomieszczenia. Dobrą opcją są szafy wnękowe na wymiar z lustrem. Montowane w przedpokoju, będą pełnić funkcję schowka na rzeczy sezonowe, kurtki oraz buty, a także różnego rodzaju sprzęty. Zazwyczaj w takiej szafie umieszczamy kilka półek na różnych poziomach. Na samej górze, pod sufitem, tworzy się przestrzeń do przechowywania rzeczy, po której sięgamy tylko raz na jakiś czas. To tam znajdą się śpiwory, namiot czy materace, z których korzystamy jedynie wtedy, kiedy wyjeżdżamy na wakacje, a więc latem w czasie naszego urlopu wypoczynkowego. Środkowa przestrzeń powinna być szersza – możemy zamontować tam specjalną rurę na wieszaki, dzięki czemu w tym miejscu będziemy mogli przechowywać kurtki i płaszcze. Zwłaszcza jeśli w mieszkaniu żyje kilka osób – parę kurtek zimowych zajmuje już sporo miejsca i trzymanie ich na wierzchu mija się z estetyką.

szafy wnękowe na wymiarDolna przestrzeń może służyć do przechowywania butów, ale nie tylko. Możemy schować tam też na przykład odkurzacz, chemię gospodarczą oraz inne przedmioty użytkowe. Gdy wszystko będzie miało swoje miejsce, sprzątanie będzie przebiegać szybciej. Ale dlaczego taka szafa wnękowa powinna mieć lustro? Przede wszystkim dlatego, że jest to podstawowy sposób na optyczne powiększenie tego pomieszczenia, które jest zwykle wąskie i długie. Przypomina wagon kolejowy, lustro sprawi, że przestrzeń będzie wyglądała o wiele przyjemniej. A do tego w lustrze będziemy mogli zobaczyć całą swoją sylwetkę przed wyjściem w domu. W ten sposób naocznie przekonamy się o tym, czy nasza stylizacja prezentuje się naprawdę dobrze. Szafa wnękowa z lustrem umieszczana w przedpokoju jest podstawowym rozwiązaniem aranżacyjnym, z którego korzysta wiele osób.

Nic dziwnego, jest to rozwiązanie zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne. Jeżeli do tego przeciwną ścianę pomalujemy na jasny kolor, wówczas pomieszczenie jeszcze bardziej zyska na swojej wielkości (oczywiście optycznie). W ten sposób przedpokój stanie się atrakcyjny dla oka.