nowoczesne drzwi balkonowe przesuwne

Rodzaje drzwi w domu

odpoczynek, zwiększają poczucie bezpieczeństwa, a także poczucie szczęścia. Żeby jednak w domu dobrze się mieszkało to musi być on odpowiednio wybudowany. Liczy się izolacja termiczna, zapewniająca przyjemne ciepło lub chłód, okna przez które wpada światło słoneczne, a także odpowiednie wyposażenie, zwiększające poczucie estetyki. Warto jednak zadbać też o drzwi w domu.

Drzwi przesuwne i rozwieralne

nowoczesne drzwi balkonowe przesuwneStanowią one swoistą barierę między światem zewnętrznym, a wewnętrznym, a także między korytarzem, a pokojami. Można wyróżnić trzy rodzaje drzwi w domu. Są to drzwi zewnętrzne (wejściowe), drzwi wewnętrzne oraz drzwi balkonowe(lub tarasowe). Czym się od siebie różnią i jak wybrać te najlepsze? Jeśli chodzi o drzwi zewnętrzne to są to drzwi otwierane uchylne (do środka lub na zewnątrz). Mają być grube i solidne, tak by trudno było je sforsować albo otworzyć bez klucza. Polecane są wręcz specjalne drzwi antywłamaniowe z mocną zasuwą. Takie drzwi jeśli nie są w całości zabudowane to mają tylko małe okienko pozwalające zobaczyć co lub kto znajduje się na zewnątrz. Inne są drzwi wewnętrzne. One mogą być cieńsze, nie muszą mieć zamknięcia na klucz. Wyjątkiem są drzwi do łazienki które jednak mają jakąś zasuwę. Mają być przede wszystkim estetyczne. Tu zamiast drzwi uchylnych można wybrać drzwi przesuwne.

nowoczesne drzwi balkonowe przesuwneWarto poświęcić czas też na wybór drzwi do balkonu lub tarasu. One zwykle są w całości przeszklone, zatem nie tylko stanowią barierę między domem a ogrodem, ale także zapewniają większy dostęp światła słonecznego niż okna. Można wybrać polecane nowoczesne drzwi balkonowe przesuwne lub rozwieralne. Drzwi przesuwne są bardziej eleganckie. Przesuwają się one na prowadnicach, tak jak drzwi szaf wnękowych. Często takie drzwi mają aluminiową ramę. Z kolei drzwi rozwieralne otwierają się tak jak wszystkie inne czyli uchylnie, do środka pomieszczenia. Jest też opcja by drzwi otworzyć ,,od góry”, czyli tak jak okna. Drzwi na balkon powinny mieć solidną ramę i system trzyszybowy, ponieważ przy nich łatwiej jest o nieszczelności niż w przypadku drzwi nieprzeszklonych.

Warto powiedzieć też kilka słów o materiałach. Drzwi do domu wykonuje się z drewna lub materiałów drewnopodobnych (zwykle przy drzwiach wewnętrznych), są jednak też drzwi szklane, wybierane jako drzwi przesuwne do wnętrza np. do salonu. Z kolei jako drzwi do garażu czy składziku można wybrać drzwi z metalu. Są one odporne na uszkodzenia mechaniczne i nie korodują. stosowane są też w magazynach, fabrykach, czy też w sklepach stacjonarnych.