ogrodzenia budowlane

Rodzaje ogrodzeń budowlanych i tymczasowych

Ogrodzenie budowy jest bardzo ważne i musi zostać wykonane. Jest to nieodzowny element każdej budowy. Takie ogrodzenie pełni wiele funkcji, które zostaną przedstawione w poniższym artykule.

Ogrodzenia popularne na placach budowy

ogrodzenia budowlane

Poza tym również na rynku wyróżnia się kilak rodzai takich ogrodzeń, które również zostaną opisane w poniższym artykule. Dawniej do ogradzania terenów budowy wykorzystywano siatki leśne, jednak obecnie ogrodzenia tymczasowe na terenie budowy to najczęściej gotowe panele. Siatka leśna sprawdza się bardzo dobrze jako ogrodzenie budowlane w przypadku dużych terenów, na których prowadzone są prace budowlane. Jednak siatka, gdy przez długi czas jest narażona na wilgoć koroduje i mogą pojawić się w niej dziury. Jest to niebezpieczne, gdyż jakieś małe dziecko może przedostać się na teren budowy. Także, ze względu, że siatka leśna jest dość nie trwałym materiałem, to łatwiej jest przedostać się na budowę złodziejom. Dlatego jeśli chodzi o solidne ogrodzenia budowlane to lepiej sprawdzają się te z gotowych elementów. Takie ogrodzenia tymczasowe można wynająć od innych firm. W Warszawie istnieje wiele firm, które oferują wynajęcie takiego ogrodzenia. Ogrodzenia budowlane tego typu można spotkać jako ogrodzenia pełne lub ażurowe. Te ażurowe bardzo dobrze sprawdzają się tam, gdzie potrzebna jest dobra widoczność, jak na przykład przy ruchliwych drogach, czy przy wyjeździe z terenu budowy. Jednak częściej stosuje się pełne ogrodzenia tymczasowe. Dzięki temu nikt wścibski nie zagląda na teren prowadzonych prac. Takie ogrodzenia budowlane wykonane z paneli montuje się bardzo szybko jak i sprawnie. Gotowe panele umieszcza się w specjalnych stopkach, wykonanych najczęściej z betonu. Pojedyncze panele montuje się ze sobą przy pomocy specjalnych złączy lub przy pomocy śrub. Ten rodzaj ogrodzenia równie jest dobry, gdy potrzeba wykonać wjazd na budowę. W dowolnym miejscu wystarczy rozczepić panel od reszty ogrodzenia i brama wjazdowa na teren budowy już jest gotowa. W przypadku siatki leśnej było by to niemożliwe. Podobnie jest z montażem, tutaj także lepiej wypadają panele. Podczas montażu siatki potrzebować będziemy wykonać słupki. Mogą one być metalowe, jednak częściej montuje się drewniane. W przypadku paneli nie są potrzebne żadne słupki, co na pewno przemawia na korzyść. Żadna budowa nie może się rozpocząć od wykonania ogrodzenia.

Dzięki temu nikt niepowołany nie wejdzie na teren budowy. Dzięki temu zwiększa się poziom bezpieczeństwa dla przechodniów. Jednak również łatwiej jest uchronić sprzęt czy materiały budowlane składowane na terenie budowy przed złodziejami czy innymi podejrzanymi osobami.