stolik z podnoszonym blatem

Stoliki z podnoszonym i rozkładanym blatem

W dzisiejszych czasach projektowanie wnętrz potrafi być niebanalne. Mamy tyle interesujących możliwości, na przykład jeśli chodzi o meble, że bez problemu można zaaranżować wyjątkowo wyglądający salon, który będzie nie tylko charakteryzował się nowoczesnym klimatem, ale będzie także praktyczny.

Stoliki z regulowanym blatem

stolik z podnoszonym blatemWiele mebli właśnie obecnie łączy w sobie estetyczny design z praktycznością. Wystarczy spojrzeć chociażby na takie stoliki z podnoszonym blatem. To doskonały wybór, kiedy nie możemy się zdecydować, czy chcemy w salonie postawić niską ławę, czy może stół, przy którym będziemy mogli spożywać z rodziną wspólny obiad (w mieszkaniach zwykle nie ma miejsca na osobną jadalnię). Jak widać taki stolik jest wyjątkowo funkcjonalny. Inaczej nazywa się go ławostołem. Można nie tylko podnieść blat, ale także go rozłożyć, dzięki czemu stół będzie większy i więcej się na nim zmieści. Jak to działa? To proste, producent po prostu wyposaża taki stolik w prowadnicę synchroniczną z hamulcem. Ława posiada dyskretną korbkę, którą trzeba pokręcić i wówczas blat podnosi się – a my przestajemy kręcić, gdy znajdzie się on na chcianej przez nas wysokości. Rozkładamy blat z kolei w ten sposób, że zwalniamy hamulec w prowadnicy.

stolik z podnoszonym blatemDwie części blatu można przesunąć w dwie różne strony. Wewnątrz powstaje miejsce na wkładkę, dzięki czemu blat staje się dłuższy. W ten sposób ławostół o zwykłej długości 130 cm może zmienić się w ławostół 170 cm. Jest to znacząca różnica. Jeśli zatem robimy większą kolację lub przy stole ma się zebrać więcej osób, takie rozkładanie blatu i podniesienie go z wysokości „kawowej” na wysokość odpowiednią do spożywania posiłków, jest wartościowym rozwiązaniem. To tyle jeśli chodzi o funkcjonalność takich stolików z podnoszonym i rozkładanym blatem. A ich wygląd? Jest niezwykle estetyczny, producent wykonuje takie ławostoły w całości z płyty meblowej, dzięki czemu każdy element posiada jednakowy, jednolity kolor. Prezentuje się to bardzo dobrze, taki stolik jest naprawdę nowoczesny. Możemy wybrać stolik w kolorze jasnego drewna, dębu, buku czy mahoniu, oczywiście wybór jest o wiele, wiele szerszy. Dzięki temu każdy może znaleźć taki mebel, który idealnie wpasuje się w jego gust.

Słowem podsumowania, stoliki z rozkładanym i podnoszonym blatem to nowoczesne rozwiązanie do każdego stylowego salonu. Takie ławostoły są przydatne, gdy zamierzamy przyjmować gości lub chcemy w salonie nie tylko pić kawę, ale też spożywać posiłki. Z pewnością uda nam się znaleźć taki stolik w dobrej cenie.